تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - مطالب فروردین 1394

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرهای شهرستان لنجان زمستان 93

تاریخ:یکشنبه 16 فروردین 1394-03:15 ب.ظ

 

فرماندار لنجان:
پیروزی انقلاب اسلامی حضور اجتماعی زنان را برای توسعه کشور مهیا کرد

فرماندار لنجان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد تا دیدگاه اسلام به زنان در جامعه جاری شده و تجربه جدیدی برای استفاده از ظرفیت‌ها و حضور اجتماعی زنان برای توسعه کشور مهیا شود.

خبرگزاری فارس: پیروزی انقلاب اسلامی حضور اجتماعی زنان را برای توسعه کشور مهیا کرد

به گزارش خبرگزاری   لنجان، سید محسن سجاد ظهر امروز در نشست با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان اظهار کرد: مبارزه بی‌امان گروه مذاکره‌‌کننده هسته‌ای در ماراتن 19 ماهه مذاکرات آن‌ هم با حمایت‌های مقام معظم رهبری دستاوردهای بسیار خوبی را به همراه داشت که سبب نشاط و شادی آحاد مردم جامعه شد.

وی با اشاره به جایگاه زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) سبب شد تا دیدگاه اسلام به زنان در جامعه جاری و تجربه جدیدی برای استفاده از ظرفیت‌ها و حضور اجتماعی زنان برای توسعه کشور مهیا شود.

فرماندار شهرستان لنجان تصریح کرد: اندیشمندی معمار بزرگ انقلاب اسلامی امـام خمینی (ره) در خصوص حضور گسترده زنان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی قابل توجه است چرا که به خوبی نشان داد نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه واقعی زنان در جامعه نگاهی واقعی دارد.

وی اضافه کرد: امروز نیز زنان ایران اسلامی در سایه حمایت‌های مقام معظم رهبری و تدابیر دولت تدبیر و امید در جامعه به خوبی فعالیت می‌کنند و این حضور فعال زنان در شکل‌گیری ساختارهای بنیادی جامعه اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

سجاد با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان لنجان در زمینه‌های مختلف بیان کرد: طی صحبت‌های انجام شده با شهرداری‌های شهرستان لنجان مقرر شد تا هر شهر به صورت جداگانه در خصوص راه‌اندازی باغ بانوان اقدامات لازم را انجام دهد تا شاهد فعالیت و نشاط هرچه بیشتر بانوان در سطح شهرستان باشیم.

وی در پایان با اشاره به حساسیت نقش زنان در شکل‌گیری جامعه تاکید کرد: نقش زنان در جامعه بسیار قابل توجه بوده و اعتیاد زنان در جامعه تبعات فراوانی را به همراه خواهد داشت و نیاز است مسئولان با همدلی پا به میدان گذاشته تا بتوانیم در راستای رفع معضل اعتیاد بانوان گام‌های مؤثری برداریم.

برای عبورازتنگنا های پیچیده اقتصادی:
دومین همایش ملی اقتصاد مقاومتی در فولاد شهر اصفهان برگزار می‌شود
در دومین همایش ملی اقتصاد مقاومتی موضعاتی همچون طراحی و اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی و سبک مدیریت جهادی و اثرات متعامل میدریت جهادی و اقتصاد مقاومتی و نقش آن در ارتقای بهره وری به بحث گذاشته میشود.

رییس موسسه ی آموزش عالی امین فولادشهر اصفهان از برگزاری دومین همایش ملی اقتصاد مقاومتی در این موسسه خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا انصاری با اشاره به سالگرد ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر سند چشم انداز گفت:با توجه به اینکه یک سال از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی می گذرد ولی متاسفانه مسئولان در مسیر اجرایی شدن آن وارد نشدند و در حد شعار گونه با سیاست های اقتصاد مقاومتی برخورد شده است، لذا دانشگاه ها با توجه به رسالتی که دارند در جهت اجرایی شدن این سیاست ها بستر و زمینه سازی آن را فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه براساس سند چشم انداز، ایران تا 10 سال آینده باید قدرت اول منطقه با محوریت علم و اقتصاد باشد، راه کاربردی و عملیاتی آن را در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: با توجه به فشار های زیاد جریان سلطه ی جهانی و چالش هایی همچون آب و خشک سا لی باید بتوانیم بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از تنگنا های پیچیده اقتصادی عبور کنیم.

انصاری ادامه داد: براین اساس موسسه آموزش عالی امین فولادشهر دومین همایش ملی اقتصاد مقاومتی را با رهیافت عزم ملی، مدیریت جهادی 12 اسفند برگزار می کند تا با تعامل بین اندیشمندان دانشگاهی و مسئولان به بررسی موضوعاتی همچون طراحی و اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی و سبک مدیریت جهادی و اثرات متعامل میدریت جهادی و اقتصاد مقاومتی و نقش آن در ارتقای بهره وری بپردازد.

رییس موسسه ی آموزش عالی امین فولادشهر اصفهان گفت: از 70 مقاله ی رسیده به دبیرخانه ی همایش، 12 مقاله به صورت سخنرانی و 15 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

93/10/29

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان لنجان

فرماندار شهرستان لنجان گفت: دشمنان گسترش اسلام را در جهان بخوبی احساس می کنند لذا دست به اقدامات توهین آمیز می زنند. سید محسن سجاد در نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان لنجان، با محکوم کردن اهانت به پیامبر گرامی اسلام (ص)، اظهار کرد:  زمانی دشمنان در تنگناه قرار گرفته و شاهد گسترش اسلام آن هم در قلب کشور خودشان هستند ، به واسطه رسانه های خود مانند مجله فرانسوی شارلی ابدو دست به اقداماتی توهین آمیز به مقدسات اسلام و حضرت محمد(ص) می زنند.وی افزود: خوشبختانه مردم فهیم و ولایت مدار ایران اسلامی و کشورهای اسلامی دیگر به خوبی در مقابل این اهانت موضع گیری کردند.فرماندار شهرستان لنجان در ادامه تصریح کرد: با شروع بکار دولت «تدبیر و امید» سلامت و امنیت غذایی که از زیر ساختهای کشور است در دستور کار دولت و وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت که به صورت پویا وفعال در این زمینه اقدامات چشمگیری انجام شده است.سجاد اضافه کرد: بحمدالله با گسترش بیمه سلامت در کشور، ما نیز شاهد تحت پوشش قرار گرفتن 10 هزار نفر از مردم شهرستان لنجان در بحث بیمه سلامت هستیم.وی متذکر شد: در بحث سلامت نیاز است همه نهادها و دستگاه ها با رویکرد آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه وارد میدان عمل شوند چرا که ما در بحث آموزش می توانیم به موفقیت چشمگیری دست پیدا کنیم و از طرفی هزینه های کمتری در زمینه آموزش صرف خواهد شد و یکی از این اقدامات برگزاری همایش ارتقا پویایی، بالندگی و جوانی جمعیت در شهرستان لنجان بود که بازخوردی فراوان و کارسازداشت.سجاد تاکید کرد: از اولویت های دیگر شهرستان در بحث بهداشت، تامین آب سالم و رفع مشکلات فاضلاب های شهری و روستاهای حاشیه رودخانه زاینده رود است که با جدیت فراوان دنبال می شود و بحمدالله شاهد پیشرفت خوب پروژه های آب رسانی و دفع فاضلاب در سطح شهرستان هستیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo