تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - خبرمهم روزدنیا

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

خبرمهم روزدنیا

تاریخ:یکشنبه 31 شهریور 1392-06:30 ق.ظ

11392\06\31 -7:09 PM
وزیر امور خارجه روسیه، امریکا را به باج خواهی از روسیه برای حمایت از قطعنامه شدیدالحن سازمان ملل متحد علیه سوریه متهم کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی لاوروف روز یکشنبه امریکا را به باج  خواهی از روسیه برای حمایت از قطعنامه شدیدالحن سازمان ملل متحد علیه سوریه متهم کرد و گفت "ایده تغییر رژیم در کشور جنگ زده سوریه ، غرب را کور کرده است".
وی در مصاحبه با کانال یک روسیه اعلام کرد :« شرکای امریکایی ما  باج خواهی را شروع کردند به این مضمون که اگر روسیه از قطعنامه سازمان ملل بر اساس فصل هفتم منشور سازمان ملل حمایت نکند ، آن گاه آمریکا کار سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی را متوقف خواهد کرد.»
لاوروف : اتهام دمشق در مورد استفاده از سلاح های شیمیایی ثابت نشده است
به گزارش خبرگزاری ریانووستی از مسکو ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه اعلام کرد فرانسه و آمریکا مدارک خود را مبنی بر این که نیروهای دولتی سوریه از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند ، به روسیه ارائه نکرده اند.
لاوروف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پِروی کانال روسیه گفت: پاریس و واشنگتن پیش از انتشار گزارش بازرسان سازمان ملل ، نیروهای دولتی سوریه را به استفاده از سلاح های شیمیایی در تاریخ 21 اوت نزدیک دمشق متهم کردند.
وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد : « فرانسه و آمریکا هرگز کتمان نکرده اند که به هیچ وجه نیازی به گزارش بازرسان سازمان ملل ندارند. حتی پیش از آن که گزارش بازرسان سازمان ملل آماده شود ، آنها اعلام کردند که از مدتها پیش همه چیز را می دانستند و اطلاعات آنها بی عیب و نقص است ؛ هر چند که این دو کشور هرگز این مدارک را به ما نشان ندادند.»
وی افزود : « این در حالی است که اطلاعاتی که آنها می خواستند به ما ارائه کنند ، توسل ارتش سوریه به سلاح های شیمیایی را ثابت نمی کند.»

ما در استانبول مذاکره نمی‌کنیم؛ این پیام تازه ایران به کشورهای ۱+۵ است. اما گویا روسیه می‌خواهد ایران به جای استانبول در قاهره مذاکره کنند؛ گزینه‌ای که تنها و تنها به سود روسیه است!
اکنون دیگر مذاکرات هسته‌ای ایران و کشور‌های ۱+۵، معطل مکان مذکرات است و فعلا اختلاف در مورد مکان مذاکرات اصل مذاکرات را به تعویق انداخته است؛ تعویقی که اگر به سخنان سخنگوی وزارت خارجه کشورمان استناد کنیم، به پایان ژانویه می‌رسیم؛ یعنی ده، یازده روز دیگر. درست همزمان با سالروز ورود امام خمینی به کشور در سال ۱۳۵۷.

به گزارش «تابناک»، کشورهای ۱+۵، خواستار انجام مذاکرات در استانبول هستند، اما در ایران مانند سال‌های گذشته، روی خوشی به استانبول نشان داده نمی‌شود. دولت آنکارا ـ اگر از مناسبات اقتصادی پرسودش با ایران بگذریم ـ در یک سال اخیر تهدیدات متعدد، اما غیر مستقیم امنیتی را متوجه همسایه شرقی‌اش کرده است.

بنا بر این گزارش، اردوغان تلاش می‌کند با حمایت و مسلح کردن مخالفان بشار اسد در سوریه، آنچه را که ایران محور مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی‌های اسرائیلی‌ها می‌نامد، تضعیف کند و به جای اسد، دولتی با گرایش‌های مذهبی مشابه سران حزب عدالت و توسعه ترکیه، مستقر کند؛ کاری که کار‌شناسان از آن به «نو عثمانی‌گری» ترک‌های جوان یاد می‌کنند؛ فرضیه‌ای که با مشاهده دخالت اردوغان در عراق و تلاش برای ساقط کردن دولت نوری مالکی و استقرار دولتی هم‌کیش و هم مذهب اردوغان تقویت می‌شود.

در این باره باید گفت، ترکیه اکنون دشمن ایران نیست؛ اما می‌توان از آن به نام «رقیب خطرناک» ایران یاد کرد؛ رقیبی که انجام مذاکرات ایران و غرب در خاکش دیگر برای ایران عقلایی نیست.

اما این تنها ایران نیست که با برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ در استانبول موافق نیست، چین و روسیه، دو قدرت منطقه‌ای با ادعاهای جهانی ـ که در مذاکرات هسته‌ای و همچنین مسأله سوریه نظریاتی تا حد مشابه سیاست‌های ایران دارند ـ بر این باورند که اشتیاق فراوان اردوغان برای بازی کردن در حلقه ناتو به ویژه در مسأله سوریه و استقرار موشک‌های پاتریوت ناتو و خطرناک‌تر از آن سیاست ترکیه در آموزش بنیادگرایان اسلامی و فرستادن آنان به چین و روسیه، باعث می‌شود که استانبول بیش از این به عنوان شهری که مسیر دیپلماسی شرق و غرب از آن می‌گذرد، مطرح نباشد و در برخی تحلیل‌ها، مقامات روسی به صراحت چنین تعابیری را استفاده می‌کنند.

اما آیا عبور از استانبول به کدام مقصد می‌تواند باشد؛ قاهره، تهران و یا بیروت؟

روسیه هیچ ابایی ندارد که بخواهد در سیاست نوین خاورمیانه‌ای خود، نقش پررنگی را به قاهره اختصاص دهد. بی‌گمان، سیاست خارجی قاهره جدید هر چه باشد، استقلال بیشتری نسبت به دوران مبارک از غرب دارد و این برای روس‌ها ـ که طی چندین دهه در دوران مبارک، مصر را در حلقه غرب دیده‌اند ـ فرصتی طلایی است تا در سیاست خاورمیانه‌ای خود از قاهره استفاده کنند.

در چنین تحلیلی، استفاده از برگ برنده مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب برای مسکو، بازی دو سر برد است که هم خشم خود را از مقامات آنکارا نشان می‌دهد و هم منزلتی جهانی برای مصر قائل می‌شود تا زین پس بازی روان‌تری برای روسیه در آینده‌ای نه چندان دور انجام دهد.

درنگاه مقامات ایرانی هم قاهره مکان خوبی برای مذاکرات است و در سال‌های اخیر ـ چه در دوران مبارک و چه در حال حاضر ـ اشتیاق ایران برای ازسرگیری رابطه با مصر بالا بوده است.

اما مشکل آنجاست که چنین تمایلی نه در گذشته و نه فعلا در مصر دیده نمی‌شود و مقامات قاهره رابطه‌شان با ایران را به تعیین تکلیف رابطه ایران و سوریه گره زده‌اند! پس بهتر است، مقامات ایرانی در شرایط کنونی نسبت به انتخاب قاهره به عنوان میزبان مذاکرات، احتیاط و وسواس بیشتری داشته باشند.

بیروت گزینه خوبی است

در این میان که استانبول و قاهره برای ایران مطلوبیت ندارد، شاید طرح گزینه بیروت، پایتخت لبنان گزینه خوبی برای پذیرایی از این دور از مذاکرات ایران و غرب باشد. مذاکره کنندگان ایرانی قطعا در بیروت غریب نخواهند بود و قرابت فکری و فرهنگی مذاکره کنندگان ایرانی به کمک ایرانیان خواهد آمد. این در حالی است که نگرانی‌هایی که در مورد ترکیه و مصر وجود دارد، هیچ گاه در مورد لبنان وجود ندارد.

تلاش برای انجام مذاکرات در تهران، هرچند بسیار مطلوب است، تصور آن با توجه به شرایط موجود میان دو طرف غیر عقلایی است.

91/09/27

آمریکا و دلارهای خارجی نمی گذارند بحران سوریه پایان یابد

دبیرکل حزب الله لبنان بحران سوریه را ناشی از مواضع بازدارنده این کشور و حمایت از مقاومت دانست و تاکید کرد که این آمریکا و دلارهای خارجی هستند که نمی گذارند این بحران به پایان برسد.

        

به گزارش خبرگزاری فارس، «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم جشن سالانه فارغ ‌التحصیلی دانشجویی در مجتمع «سید الشهدا» در جنوب لبنان طی سخنانی اظهار داشت: از جمله نشانه‌های سعادت و خوشبختی این است که در این مراسم مبارک شرکت‌ می‌کنیم که یکی از ابعاد آن پاسخ و اجابت به ندای پیامبر(ص) در طلب علم و دانش‌اندوزی و تلاش برای تبدیل شدن به امتی از دانشمندان و علما است. دبیرکل حزب الله لبنان که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، افزود: این مراسم را شما به وجود آورده و خلق کردید و ما نیز از این حیث خوشحال و خرسند هستیم، چون دستاور این موفقیت به همه تعلق دارد. سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی‌ خود که در آن نمایندگان رئیس جمهور، رئیس پارلمان و نیز نمایندگان جریان های سیاسی حضور داشتند، گفت: این مراسم ارائه دهنده بخش کوچکی از تصویر و چهره واقعی مقاومت و حزب الله در لبنان است، این درحالی است که باید گفت، این تصویر جدیدی نیست و اگر بخواهیم برای آن عددی قائل شویم باید بگوییم که این روندی 30 ساله و سی‌وسومین جشن از این دست است. چنین مراسم فارغ التحصیلی برای اولین بار در سال 1984 برگزار شد.

تکنولوژی بدون تعهد ویرانگر است

سید حسن نصر الله گفت: کسانی که منتسب به این مقاومت هستند، هم به تحصیل علم و دانش می‌پردازند و هم به مقاومت و ایستادگی خویش ادامه می‌دهند و برخی در این راه در حالی ‌که دانشجو بودند و برخی پس از فراغت از تحصیل به شهادت هم رسیدند و این تاکید می‌کند که راه جهادی و ایمانی ما جنبشی سازنده علمی و انسانی است، همانگونه که جنبشی آزادیبخش است. دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: ما همواره بر ملتزم بودن به علم و دانش و اخلاق و تقوا یا همان تعهد علمی به ارزش‌های آورده شده از سوی پیامبران تاکید کرده‌ایم، چون این تعهد و التزام به وجود آورنده تضمینی است تا علم و دانش در خدمت به مردم و وطن و نه رساندن آسیب به دیگران مورد استفاده قرار گیرد، بسان آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم و می‌بینیم که پیشرفت تکنولوژی بدون التزام و تعهد به ارزش‌ها غارت و چپاول ملل و کشتار میلیون‌ها انسان را به دنبال داشته است.

امکانات گسترده در اختیار طبقه ای محدود است

وی گفت: امکانات بسیار موجود تنها برای سیر کردن طبقات و گروه‌هایی محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد و همین موجب شده تا آنها به قدرت متوسل شوند، در حالی‌که این علوم و دانش‌ها می‌توانستند موجبات انتشار و گسترش عدالت و رفاه در سراسر جهان شوند. در فرهنگ این یک اصل است که خداوند امکاناتی و خیراتی را در زمین قرار داد تا به واسطه آن بتوانیم زندگی شرافتمندانه‌ای را برای میلیاردها نفر فراهم و تامین کنیم، اما مردم به خاطر زیاده‌خواهی‌شان از نعمت‌ها سوء استفاده کردند.

دولت باید به دانشگاه لبنان توجه کند

سید حسن نصرالله ادامه داد: به برخی مسائل خواهم پرداخت و نخستین آن وضعیت دانشگاه لبنان است این دانشگاه همانند گذشته باید مورد توجه استثنائی قرار گیرد، زیرا دانشگاه فقرا است و تعداد لبنانی‌هایی که زیر خط فقر قرار دارند، بیشتر می‌شود و چشم‌انداز آینده نیز نشان نمی‌دهد که تعداد آنها کم می‌شود بلکه تعداد آنها زیاد خواهد شد و این مسئولیت دولت است و این یعنی اینکه دانشگاه لبنان باید مورد اهتمام دولت قرار گیرد و به طور خلاصه باید درباره اساتید بازنشسته صحبت کرد؛ در اینجا حقوق دائمی وجود دارد و این پرونده از جمله پرونده‌های پیچیده لبنان است و همواره مشکل تحمیل سقف تعداد وجود دارد و اداره نیز با این سقف اساتید را برای بازنشستگی معرفی می‌کند و در اینجاست که همه چیز شیر تو شیر می‌شود و برخی‌ها این مسئله را یک نیاز مبرم و ضروری می‌دانند که گروه‌های سیاسی نیز وارد آن می‌شوند اما برخی‌ها نیز از این سقف ضرر می‌کنند.

ضرورت توجه به اساتید دانشگاه مانند نیروهای امنیتی

وی افزود: من از دولت لبنان می‌خواهم که این موضوع را به صورت رویکردی متفاوت بررسی کند، دولت نباید سقف برای تعداد اساتید تعیین کند، تاکید می‌کنم ساختاری که اداره بر آن تکیه دارد هر چه باشد در حق خیلی‌ها عدالت رعایت می‌شود و در مورد برخی‌ها نیز بی‌عدالتی می‌شود به این ترتیب که تقریبا هر سال 80 استاد بازنشسته می‌شوند و دانشگاه توسعه می‌یابد این دانشگاه به اساتید نیاز دارد و باید نیاز دانشگاه به اساتید را بدون قرار دادن سقف برای تعداد اساتید بدانیم، افراد بازنشسته می‌شوند و اولویت نیز با قدیمی‌هاست و همه رهبران سیاسی مداخله خواهند کرد اما چرا؟ در دولت سابق وزارت داخلی به افزایش تعداد و تثبیت 4‌هزار بازنشسته در نیروهای امنیت در یک جلسه واحد اشاره کرد و این خوب است. نصرالله اظهار داشت: من از دولت می‌خواهم که اساتید را جزء پرسنل نیروهای امنیت داخلی به حساب آورد و دیگر نیازی نیست که هر سال و یا هر دو سال یکبار با اساتید کشمکش داشته باشد.

افزایش جرم و جنایت به علت بحران های اقتصادی 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی از سخنرانی خود در مورد بحران معیشتی و موضوعات انسانی لبنان، حجم سختی های مردم را بسیار زیاد دانست و تاکید کرد که بسیاری با بحران های واقعی در این سطح ها مواجه هستند، بویژه بعد از آغاز سال تحصیلی جدید و با آغاز زمستان این مشکلات بیشتر شده است و انعکاس این مشکلات نیز واضح تر خود را نشان می‌دهد، به همین علت است که جرم ها و سرقت و بیماریهای روانی و بحران های روانی برخی‌ها در اثر این مشکلات ایجاد شده است و مردم نمی دانند چگونه با این مشکلات مدارا کنند.

گروه مخالف توجهی به مشکلات معیشتی مردم نداشته اند

وی افزود: البته در این میان برخی نیروها و جمعیت ها دست یاری به سوی مردم دراز کرده اند، اما این مشکل را حل نمی‌کند، چرا که بحرانی در این سطح باید از سوی دولت با تمامی موسسات آن حل شود. راه حل این موضع نیز با افزایش درآمدها نیست، بلکه باید هزینه های مردم کم شود و ما در این زمینه نیاز به برنامه ریزی واقعی داریم، اما متاسفانه بسیاری از گروه های سیاسی در کشور توجهی به  این موضوع نمی کنند و از سال 2004 و زمان صدور قطعنامه شوم 1559 تاکنون از طریق سخنرانی‌ها و بیانیه های خود مهم ترین موضوع برای آنها مقاومت و سلاح آن بوده است و تمامی سخن آنها در مورد سلاح است. وی افزود: امروز نیز در حالی که سال 2012 است، باز هم می بینیم که آنها مانند نواری این سخنان را تکرار می کنند و حتی خون رفیق حریری نیز به عنوان ابزاری برای ضربه زدن به مقاومت مورد استفاده واقع شده است.

مشکل فقر لبنانی ها باید حل شود

به گزارش خبرگزاری فارس، نصرالله ادامه داد: این اوضاع در حالی است که امروز فقر دیگر تنها یک طایفه را تهدید نمی کند و از  سطح گروه ها فراتر رفته است، اما از سال 2004 تاکنون کسی در این کشور سعی نکرده راهکارهای حل بحران معیشتی مردم را بررسی کند، اگر ما بر سر موضوع فلسطین و اسرائیل با هم اختلاف نظر داریم، اما در این موضوع توافق داریم، بنابراین باید در این زمینه با هم گفت‌وگو کنیم. وی ادامه داد: در سالهای اخیر تمامی بازیها برای براندازی مقاومت و جنگ های نظامی علیه آن به شکست رسیده و همه می دانند که این مقاومت بود که اسرائیل را شکست داد، مقاومت الان جریانی ریشه ای است که در وجدان و ضمیر اهالی خود نقش بسته و قوی تر از آن است که توطئه ها بتوانند آن را از بین ببرند.

باید کارگروهی فراتر از اختلافات سیاسی برای حل مشکلات ایجاد شود

دبیرکل حزب الله لبنان ابراز داشت: در تمامی این مدت جریان های آگاه و بویژه مراجع دینی مطلع نسبت به فروپاشی طایفه ای در کشور هشدار داده اند، این بحران از سوی دولت حل نمی شود، چرا که برخی گروه های سیاسی هستند که در دولت حضور ندارد، بنابراین همه گروه های لبنانی باید گروه کاری ملی را تشکیل دهند و به دور از حرف و حدیث در مورد مخالفان و موافقان دولت این را بررسی کنند که قبل از فروپاشی طایفه ای کشور طوری باید این مشکل را حل کرد، این وظیفه دینی و ملی است و اگر این گروه ها تشکیل شود، منافعی برای کشور دارد، چرا که در این صورت مشکلات کنار گذاشته می شود و گروه های سیاسی برای بررسی موضوعات انسانی مرتبط با روحیه و زندگی مردم لبنان بحث خواهند کرد.

هدف جریان مقابل از تعطیل کردن دولت تصویب نشدن قانون انتخابات است

نصرالله در ادامه سخنانش به اوضاع سیاسی کنونی در کشور پرداخته و گفت که میز گفت‌وگوها وجود ندارد و هیئت عمومی نیز تشکیل نمی شود و در کار کشور نیز تعطیلی ایجاد شده است، چرا که گروه مقابل تصمیم به تحریم گرفته است و هدف از این اقدام نیز از بین بردن دولت اعلام شده، اما دولت نه از طریق خیابان‌ها و نه از طریق تحریم‌ها ساقط نمی‌شود، بنابراین اگر هدف تحریم کنندگان براندازی باشد، می دانند که این موضوع محقق نخواهد شد، با این حال اصرار آنها بر تحریم نشان می دهد که هدف آنها براندازی و فشار بر دولت نیست، بلکه هدف این است که مجلس نمایندگان تعطیل باشد تا نتواند قانون انتخابات را تصویب کند و ما را در برابر دو راهی برگزاری انتخابات با قانون شصت یا عدم برگزاری انتخابات قرار دهد که هر دوی آنها بد است. وی ادامه داد: ما میانجی نیستم، چرا که گروهی هستیم که هدف قرار گرفته است، من نمی توانم خودم میانجی باشم، ما در جایگاه کنونی خود هستیم و به این جایگاه افتخار می کنیم و در آن باقی خواهیم ماند، اما این مانع از آن نمی شود که دیگران را نصیحت نکنیم، با این وجود ما در مقابل گروهی هستیم که اگر آنها را نصیحت کنیم، ما را متکبر خواهند خواند.

معارضان سوری نمی توانند قدرت را در دست بگیرند

دبیرکل حزب‌ الله لبنان در ادامه سخنرانی خود در مراسم جشن سالانه فارغ ‌التحصیلی دانشجویی در مجتمع «سید الشهداء» در جنوب لبنان درباره قضیه سوریه و بحران جاری در این کشور گفت: اوضاع در سوریه همین طور به سمت پیچیدگی بیشتر بیش می‌رود و کسانی‌که تصور می‌کنند، معارضان می‌توانند قدرت را در سوریه به دست گیرند، اشتباه می‌کنند، چون اختلاف بین نظام و مردم نیست و این نمی‌تواند توصیف حالت و وضعیت سوریه باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هم اکنون در سوریه شکاف مردمی به امری حقیقی و واقعی تبدیل شده است، از یک سو نظام و مردمی قرار دارند که از آن حمایت می‌کنند و از سوی دیگر گروهی قرار دارد که از نیروها و قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی کمک می‌گیرند و همین موجب رویارویی مسلحانه بین آنها شده است.

تروریست های سوری به چه بهانه ای شهروندان را می کشند؟

وی افزود: من از هرکس که در امور اخلاقی دستی دارد، این سوال را مطرح می‌کنم که آیا اهالی حلب یا جرمانا یا بسیاری از شهرهای دیگر سوری نیستند، پس چطور معارضان که خود را سوری می‌نامند، راضی می‌شوند که هنگام بازگشت دانش‌آموزان از مدرسه و کارگران به منازل‌شان راه آنها را بمب‌گذاری کنند. این نهایت رذالت است. من از آنها سوال می‌کنم به نظر شما مردم سوریه در قبال کشتار آنها توسط معارضان یا از بالا به پایین انداختن آنان و کشتار آنها از ساختمان‌ها آن هم مقابل دید دوربین‌ها یا از بین بردن و ترور هویت‌ آنها باید چه موضع اخلاقی اتخاذ کنند. در سوریه نظامی وجود دارد که از باورهای خود دفاع می‌کند و در برابر آن گروه‌های مسلحی قرار دارند که جنگ خونین و خشونت‌باری و طولانی مدتی را به راه انداخته‌اند. دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش درباره بحران سوریه گفت: رد مذاکرات و گفت‌وگوها توسط معارضان مسلح به معنای خواست آنها برای ادامه نبرد مسلحانه و ریختن خون‌هاست.

سید حسن نصر الله با مطرح کردن این پرسش بر معارضان مسلح که چرا راه‌حل سیاسی را رد می‌کنند، گفت: ما می‌دانیم کشورهایی هستند که دارای اموال و پول‌های کلانی هستند و برخی قدرت‌های منطقه‌ای از این نزاع و درگیری پیش آمده بین ما و القاعده استفاده می‌کنند.

آمریکا و دلارهای خارجی نمی گذارند بحران سوریه پایان یابد

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدحسن نصرالله گفت: من این پیام را می‌دهم و می‌گویم برخی حکومت‌ها در جهان اسلام و غرب برای شما در سوریه دام گسترانده است و به شما به اصطلاح «در باغ سبز»  را نشان داده‌اند تا با کشاندن شما به اینجا به جان همدیگر بیفتید و شما در این دام افتادید. دبیرکل حزب الله لبنان افزود: حتی اگر در نظر بگیریم که این جماعت‌ها بتوانند موفقیتی را هم احراز کنند، این سوریه است که بهای آن را می‌پردازد، همانطور که کشورهای دیگر آن را پرداخت کردند.

وی سپس خطاب به جریان 14 مارس گفت: من به جریان 14 مارس می‌گویم که آمریکا نمی‌خواهد بحران سوریه پایان یابد، تا انسان‌های بیشماری دیگری به قتل برسند و با به زانو درآوردن سوریه این کشور را از محاسبات و جایگاه ملی حذف کند.

گفت‌وگوهای سیاسی راهکار حل بحران در سوریه است

سید حسن نصر الله گفت: اگر می‌گوییم که قلب‌های ما از هر انسانی که در سوریه کشته می‌شود، مالامال درد و اندوه می‌شود، این احساسی طبیعی است، احساسی بشردوستانه است، به همین دلیل باید برای گفت‌وگوی سیاسی اقدام کرد و هر کس که مانعی برسر راه این گفت‌وگو شود، جنایتکار است و مسئولیت قتل و کشتار در سوریه متوجه اوست. بحران سوریه هم اکنون پیچیده‌تر شده و کسانی‌که به تجارب برجای مانده از این نیروها در کشورهای دیگر نگاه کنند،‌ می‌بایست که نگران شوند و در اینجا مسئولیت اخلاقی و ملی این است که تمام تلاش‌ها را برای پذیرش گفت‌وگو و مذاکره که نتیجه آن سازش سیاسی باشد، متمرکز کنیم.

موضع نصرالله از سفر هیئت 14 مارس به غزه

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود در مراسم جشن سالانه فارغ‌‌التحصیلی دانشجویی در مجتمع «سید الشهداء» در جنوب لبنان گفت: هیئت 14 مارس به غزه رفت تا تبریک بگوید و من بسیار خوشحال شدم و این چیز خوبی است و من تشویق می‌کنم که این گروه به غزه سفر کند و ما نمی‌خواهیم که سلاح مقاومت در لبنان را تائید کنند، زمانی که آنها به مقاومت در غزه تبریک می‌گویند، مقاومت در لبنان نیز به حق خود می‌رسد، برخی شخصیت ها پس از بازگشت از غزه گفتند که ما هرگز حتی از یک وجب خاک فلسطین نمی‌گذریم و این بسیار خوب است و اگر موضع شما به دفاع از مقاومت غزه تبدیل شود ما نیز شما را در محاسبات خود قرار می‌دهیم. نصرالله درباره پیروزی که مقاومت در غزه محقق کرد، اظهار داشت: ما جنگ جولای را به شما یادآوری می‌کنیم، چه چیزی پس از آن گفته شد، برخی گفتند که حزب‌الله پیروز نشد و اسرائیل شکست نخورد؛ برخی‌ها نمی‌خواهند به پیروزی ما اعتراف کنند، اسرائیل ده‌ها تیم تشکیل داد تا درس عبرت بگیرند و ارتش جدید با امکانات جدید تشکیل شد و از سال 2006 تا به امروز آموزش دیدند و در تاریخ اسرائیل تاکنون چنین آموزشی ندیده بودند با این اعتبار که اسرائیل قوی‌تر خواهد شد و در هر جنگی پیروز می‌شود و در سال 2012 درس عبرت را گرفت و با چشمان خود مشاهد کردیم که چگونه 2 یا سه موشک به تل‌آویو شلیک شد و 3 موشک رهبران اسرائیلی را مجبور کرد که به پناهگاه بروند و باعث شد که در برابر نوار غزه بی‌سلاح و محاصره شده تسلیم شوند.

اسرائیل قدرتمند تا ابد به پایان رسید

وی تصریح کرد: در حقیقت اسرائیل شکست خورد و این نشان می‌دهد که آنچه در سال 2006 و 2009 رخ داد بی‌‌فایده نبوده و در نهایت نیز اتفاق 2012 رخ داد و ما باید بدانیم که اسرائیل قدرتمند و رعب‌انگیز تا ابد به پایان رسید. نصرالله تاکید کرد: مسیر سراشیبی اسرائیل از سال 2000 آغاز شد؛ زمانی که اسرائیل شکست خورده و با تحقیر و خواری بدون قید و شرط عقب‌نشینی کرد و این میخی در تابوت اسرائیل بود و میخ‌های بعدی نیز در راه است.

روابط ایران، حماس و حزب‌الله تغییری نکرده است

نصرالله در ادامه سخنانش با اشاره به جنگ اخیر غزه گفت: در مورد جنگ غزه کسانی بودند که سخنان زیادی گفته و در خصوص رابطه بین حماس، حزب‌الله و ایران شک و شبهه ایجاد کردند و تحلیل‌های زیادی بود مبنی بر اینکه حماس آغوش ایران را رها کرده و به آغوش اعراب آمده است و ما بر اساس تجربه می‌دانیم که همه اینها تنها امید و آرزوست و واقعیت ندارد. وی افزود: من درباره این رابطه می‌گویم که این روابط طبیعی و عادی است و هیچ چیزی عوض نشده و درباره ایران باید گفت که این کشور به وظایف اعتقادی خود عمل می‌کند و اگر رهبران گروه‌های فلسطینی موردی را پیدا کردند که ایران در امور داخلی فلسطین دخالت می‌کند، می‌توانند بگویند. دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ایران در طول 30 سال بدون هیچ قید و شرطی به مقاومت فلسطین کمک کرده و حتی توقع تشکر خالی را هم نداشته است، ایران در غزه به وظایف خود عمل می‌کند، اگر کشورهای عربی به غزه پول و سلاح و موشک می‌دادند و آنها را آموزش داده و تجارب نظامی را به آنها انتقال می‌دادند ما به این کشورها درود گفته و پشت سر آنها حرکت می‌کردیم، اما این پول و سلاح را ایران می‌دهد، تمامی آن چیزی که ایران می‌خواهد این است که فلسطین سرزمین خود را باز‌پس گیرد و چیز دیگری نمی‌خواهد، چه کسی می‌خواهد پرچم‌دار مقاومت باشد؟ مصر ... پس ما نیز می‌گوئیم که در کنار تو هستیم و به خاطر فلسطین پشت سر تو حرکت می‌کنیم و این موضوعی است که ملاحظه ای در آن وجود ندارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
minecraft free download 2018
پنجشنبه 19 مهر 1397 01:41 ب.ظ
There is definately a great deal to know about this issue.
I love all of the points you have made.
minecraft free download 2018
سه شنبه 17 مهر 1397 03:37 ق.ظ
I blog quite often and I genuinely appreciate your content.
Your article has really peaked my interest. I will bookmark your blog and keep checking for new information about once a week.
I subscribed to your RSS feed as well.
minecraft
یکشنبه 15 مهر 1397 01:08 ب.ظ
I am really inspired with your writing skills
and also with the format to your blog. Is that this a paid subject matter or did you
customize it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is
uncommon to peer a nice blog like this one nowadays..
minecraft
شنبه 14 مهر 1397 02:14 ب.ظ
You're so awesome! I do not think I've truly read a single
thing like that before. So wonderful to find someone with some unique thoughts
on this topic. Really.. thanks for starting this up.
This web site is something that is needed on the web, someone
with some originality!
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 10:25 ق.ظ
I pay a quick visit daily some blogs and websites to read content,
but this blog presents quality based posts.
minecraft
سه شنبه 10 مهر 1397 03:39 ق.ظ
Hmm it appears like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I'll just sum it
up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying
your blog. I as well am an aspiring blog blogger but I'm still
new to the whole thing. Do you have any helpful hints for rookie blog writers?
I'd really appreciate it.
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 05:20 ب.ظ
Excellent site you have got here.. It's difficult to find excellent writing like
yours these days. I seriously appreciate individuals like
you! Take care!!
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 07:55 ق.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme.
Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz answer back as I'm looking to create my own blog and would like to find out where u got this from.
thanks
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 03:17 ق.ظ
I'm really enjoying the design and layout of your blog.
It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and
visit more often. Did you hire out a designer to create your
theme? Fantastic work!
minecraft
شنبه 7 مهر 1397 10:30 ب.ظ
Greetings! Quick question that's entirely off topic.
Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when browsing
from my apple iphone. I'm trying to find a theme or plugin that might be able
to correct this problem. If you have any suggestions, please share.
Appreciate it!
are psychics real
سه شنبه 30 آبان 1396 06:26 ب.ظ
سلام! سوال سریع که کاملا موضوعی است
آیا می دانید چگونه سایت خود را به صورت دوستانه بسازید؟
وب سایت من به نظر می رسد عجیب و غریب در هنگام مرور از آیفون من
4. من می خواهم یک تم یا افزونه پیدا کنم که ممکن است بتواند آن را پیدا کند
این مسئله را حل کن اگر هر پیشنهادی دارید، لطفا به اشتراک بگذارید.

قدردانی آن
feet pain
شنبه 18 شهریور 1396 06:14 ق.ظ
I like the valuable info you provide in your
articles. I will bookmark your blog and check again here frequently.
I am quite certain I'll learn many new stuff right here!
Good luck for the next!
What causes the heels of your feet to burn?
سه شنبه 14 شهریور 1396 08:49 ق.ظ
First off I would like to say fantastic blog! I had a quick question which I'd like to ask if
you do not mind. I was curious to know how you center yourself and clear
your head before writing. I've had trouble clearing my mind in getting my ideas out there.
I do take pleasure in writing however it just seems like
the first 10 to 15 minutes tend to be wasted just trying to figure out
how to begin. Any ideas or tips? Cheers!
How can you heal an Achilles tendonitis fast?
شنبه 24 تیر 1396 05:30 ب.ظ
I really like it when folks come together and share thoughts.

Great site, stick with it!
hepatitis c foot pain
سه شنبه 13 تیر 1396 02:34 ق.ظ
Outstanding story there. What happened after? Take care!
plaza.rakuten.co.jp
چهارشنبه 3 خرداد 1396 09:03 ب.ظ
Hello there! This post couldn't be written any better!
Reading through this post reminds me of my previous room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this article to him.
Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!
http://wisepoker7084.snack.ws/
دوشنبه 1 خرداد 1396 12:11 ق.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme.

Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I'm looking to construct my own blog and
would like to know where u got this from. appreciate it
Berry
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 11:34 ب.ظ
Every weekend i used to visit this site, because i wish for
enjoyment, for the reason that this this site conations truly nice funny data too.
manicure
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 07:26 ق.ظ
Tremendous things here. I am very satisfied to look your article.
Thank you a lot and I am having a look ahead to contact you.
Will you please drop me a e-mail?
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:32 ب.ظ
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this
I've found It absolutely helpful and it has helped me out loads.
I am hoping to contribute & aid different customers like its
aided me. Good job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo