تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - آرشیوخبرهای مهم روزایران

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

آرشیوخبرهای مهم روزایران

تاریخ:چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391-11:57 ب.ظ

محمدعطایی كچویی : خبرنكارخبرگزاری  :

پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391
بامداد امروز صورت می‌گیرد
بازگشت دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه به کشور

خبرگزاری: دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه بامداد امروز (پنجشنبه) به کشور باز می گردند.

خبرگزاری فارس: بازگشت دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه به کشور

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری، دو مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه بامداد پنجشنبه به میهن اسلامی باز می‌گردند.

هفت مهندس ایرانی 29 آذر ماه 1390 در شهر حمص سوریه ربوده شدند که دو نفر از آنها بامدادامروز به کشور باز می‌گردند.

تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۴۳
وزیر راه و شهرسازی گفت: 40 میلیون تومان وام مسکن خبرنگاران برای ساخت و 35 میلیون تومان برای خرید مسکن با سود 12 درصد مورد تصویب دوباره شورای عالی مسکن قرار گرفت.
خبرگزاری فارس: وام مسکن خبرنگاران تصویب شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا علی نیکزاد ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه 900 واحدی مسکن مهر این شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اقدام‌های بسیار خوبی در راستای بهره‌مندی اقشار متوسط و پایین جامعه برای خانه‌دار شدن این قشر انجام شده است و امیدواریم تا پایان دولت دهم تمام این اقشار صاحب خانه شوند.

وی، با بیان اینکه ساخت مسکن مهر در سطح استان گیلان از روند صعودی و مطلوبی برخوردار است، افزود: در سطح گیلان 163 هزار و 500 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در دولت نهم و دهم آغاز شده که امیدواریم تمام این واحدها تا پایان دولت به متقاضیان تحویل داده شود.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی تعداد واحدهای مسکن مهر در گیلان را بالغ بر 54 هزار واحد عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد، 38 هزار و 500 واحد روستایی و 13 هزار و 500 واحد آن را شهری تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه تمام واحدهای ساخته شده قبل از دولت نهم در گیلان 700 هزار واحد بود، خاطرنشان کرد: دولت در راستای خدمت رسانی به مردم با یک تلاش خوب توانسته است 163 هزار و 500 واحد مسکن مهر را در برنامه کاری خود قرار دهد که پیشرفت‌های خوبی در این راستا انجام شده و تمام این واحدها در حال ساخت است.

نیکزاد تلاش مسئولان استانی و شهرستانی برای ساخت پروژه مسکن 900 واحدی مهر در آستارا را مطلوب دانست و یادآور شد: در بازدیدی که اوایل دولت دهم از مسکن مهر این شهرستان انجام دادیم تاکنون از پیشرفت خوبی برخوردار بوده که امیدواریم این پروژه تا پایان دولت به بهره‌برداری برسد.

وی درباره پروژه 192 واحدی مسکن مهر معلولان آستارا، گفت: این پروژه نیز با تلاش‌های خوب مجموعه موسسه خیریه معلولان و مسئولان پیشرفت‌های خوبی داشته که با بهره‌برداری از این مجموعه مشکلات خانه‌دار شدن این شهرستان نیز تا حدود زیادی برطرف می‌شود.

وزیر راه و شهر سازی از افتتاح 54 هزار واحد مسکونی مهر در سطح استان گیلان خبر داد و افزود: با افتتاح این واحدها و واگذاری آن برای افرادی که در اولویت هستند در بحث عرضه و تقاضا تاثیر زیادی در حوزه مسکن شاهد خواهیم بود.

وی، سهم آورده متقاضی مسکن مهر برای واحدهای بزرگ را 15 میلیون و واحدهای کوچک نیز حداکثر 5 میلیون تومان عنوان کرد و متذکر شد: هیچ مشکلی در زمینه واگذاری واحدهای مسکن مهر به متقاضیان واجد شرایط وجود ندارد و دولت با اهدای زمین رایگان و ارائه تسهیلات 25 میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه کمک بسیار خوبی را به اقشار کم درآمد جامعه دارد.

نیکزاد ادامه داد: در مجموع دولت نهم و دهم 4 میلیون و 244 هزار واحد مسکن مهر در دست ساخت قرار دارد که تعدادی از این واحدها افتتاح شده و تعدادی نیز در حال بهره‌برداری است.

وی، از افزایش وام روستایی برای متقاضیان مسکن مهر در مناطق روستایی خبر داد و ابراز کرد: امسال با توجه ویژه دولت به حوزه روستایی، تسهیلات مسکن مهر روستایی به 12 میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافت.

وزیر راه و شهر سازی درباره ارائه تسهیلات بانکی برای خرید و ساخت مسکن به خبرنگاران اذعان کرد: وام مسکن خبرنگاران دوباره در شورای عالی مسکن مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت که مبلغ 40 میلیون تومان برای ساخت و 35 میلیون تومان نیز برای خرید مسکن خبرنگاران با معرفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوطه با سود 12 درصد پرداخت می‌شود.

1391/02/11 21:28 انتشار

بنزین 100 تومانی كارت های سوخت چهارصدی می شود

سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت در صورت مصرف نشدن تا پایان اردیبهشت ماه به سهمیه 400 تومانی تبدیل خواهد شد.

آفتاب: سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت در صورت مصرف نشدن تا پایان اردیبهشت ماه به سهمیه 400 تومانی تبدیل خواهد شد.

هم اكنون بنزین با شش نرخ عرضه می شود كه با توجه به نظام سهمیه بندی و حفظ ذخیره سهمیه در كارت های سوخت، در صورت هر گونه افزایش قیمت این فرآورده در آینده، سامانه هوشمند سوخت دیگر توان عرضه بنزین با تعداد نرخ های بیشتر را ندارد.

بر این اساس به گفته علی رضا ضیغمی ـ مدیرعامل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ـ بنزین 100 تومانی تا پایان اردیبهشت ماه عرضه می شود.

البته علی ربیعی ـ معاون ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت ـ در گفت وگو با خبرنگار انرژی ایسنا با بیان این كه سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره در كارت های سوخت هیچ فردی حذف نخواهد شد، تاكید كرد: بر اساس تصمیم جدید حق هیچ كس ضایع نمی شود.

او با اشاره به این كه برای كاهش تعداد نرخ های بنزین تصمیم جدیدی برای بنزین 100 تومان گرفته شده است، گفت: با توجه به این كه حجم بنزین 100 تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت كم شده است، تصمیم گرفته شد كه این نوع سهمیه در صورت مصرف نشدن تا زمان مشخص شده، تبدیل شود.

ربیعی با تكرار این كه سهمیه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در كارت های سوخت هیچ خودرویی حذف نخواهد شد، گفت: در صورتی كه فرد در یك مدت زمان مشخص نتواند این سوخت را مصرف كند، سهمیه بنزین 100 تومانی آن به سهمیه بنزین 400 تومانی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: به طور مثال در صورت این كه فرد تا پایان اردیبهشت ماه بنزین 100 تومانی خود را مصرف نكند و در كارت سوخت خود 10 لیتر بنزین 100 تومانی داشته باشد، این سهمیه به بنزین 400 تومانی تبدیل خواهد شد. 

بنزین 100 تومانی چه كارت هایی حذف می شود؟
 

ربیعی با اشاره به این كه بنزین 100 تومانی ذخیره شده در برخی كارت های سوخت تاكنون كاهش نداشته است، گفت: برهمین اساس تصمیم گرفته شد افراد با مراجعه و اعلام خود اظهاری در مورد سهمیه بنزین 100 تومانی خود مشخص كنند كه چه كارت هایی در حال حاضر فعال هستند؛ چرا كه ممكن است برای برخی از كارت های سوخت، خودرویی وجود نداشته باشد كه براین اساس سهمیه بنزین 100 تومانی این كارت ها حذف می شود.

به گزارش ایسنا جلیل سالاری ـ مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ـ پیش از این تصمیم در مورد موجودی بنزین ذخیره شده در كارت ها و نظام چندنرخی عرضه این فرآورده و تغییر معماری سامانه هوشمند سوخت را از جمله شروطی اعلام كرد كه قبل از افزایش قیمت سوخت باید در مورد آنها تصمیم گیری شود.

علت این كه مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران این شروط را برای افزایش قیمت بنزین عنوان می كند، این است كه در حال حاضر بنزین با شش نرخ عرضه می شود كه با توجه به نظام سهمیه بندی و حفظ ذخیره سهمیه در كارت های سوخت، در صورت هر گونه افزایش قیمت این فرآورده، سامانه هوشمند سوخت نمی تواند جوابگوی تعداد نرخ های بیشتر باشد.

به گزارش ایسنا، تنها كمتر از دو درصد خودروها دارای ذخیره بنزین 100 تومانی هستند كه بر این اساس در حال حاضر حجم سهمیه بنزین 100 تومانی در كارت های سوخت به كمتر از 72 میلیون لیتر رسیده است. بر اساس آمار، مصرف روزانه این نوع سهمیه نیز كمتر از 500 هزار لیتر است.

همچنین حجم بنزین 400 تومانی موجود در كارت های سوخت خودروها یك میلیارد و 140 میلیون لیتر است كه این حجم برای موتورسیكلت ها نیز حدود 520 میلیون لیتر اعلام شده است.

سهمیه های كارت سوخت و آزادسازی بنزین

سخنگوی كمیسیون انرژی در مجلس تاكید كرد كه در صورت آزادسازی قیمت بنزین با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، سهمیه های موجود در كارت های سوخت به قوت خود باقی می ماند.

سیدعماد حسینی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به از بین رفتن سهمیه های موجود در كارت سوخت بعضی از شهروندان بعد از مفقود یا سوخته شدن كارت شان، گفت: در صورتی كه كارت سوخت فردی مفقود یا سوخته شود، باید مقدار بنزین موجود در این كارت به قوت خود باقی ماند كه آن فرد بعد از گرفتن كارت جدید بتواند از سهمیه قبلی اش استفاده كند.

وی ادامه داد: در صورتی كه برخلاف این رویه، كارت های جدید فاقد سهمیه های شهروندان باشد، كاری غیرقانونی انجام شده و این افراد می توانند با شكایت از طریق شركت نفت و پخش و پالایش این موضوع را پیگیری كنند، این شركت موظف است كه این سهمیه ها را بازگرداند.

سخنگوی كمیسیون انرژی در پایان تاكید كرد: سهمیه های موجود در كارت های سوخت تا زمانی كه به اتمام برسد، محفوظ است و حتی در صورت آزاد شدن قیمت بنزین نیز نباید از بین برود.


در سال تولید ملی و در آستانه روز كارگر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(یكشنبه) با حضور در كارخانجات تولیدی داروپخش، از نزدیك در جریان آخرین دستاوردهای تولید دارو در كشور قرار گرفتند و در جمع هزاران نفر از كارگران نمونه سراسر كشور تأكید كردند: تحقق واقعی اهداف مختلف كشور از جمله استقلال سیاسی، نیازمند خوداتكایی و استقلال اقتصادی است، استقلال اقتصادی نیز به شكل گیری تولید ملی مشروط است و تولید ملی نیز با احترام «حقیقی، همگانی و عملی» به كار ایرانی و سرمایه ایرانی به وجود خواهد آمد.
رهبر انق لاب اسلامی در ابتدای ورود به محل كارخانجات تولیدی داروپخش، در محل یادمان شهدای كارگر حضور یافتند و با قرائت فاتحه، برای آنان علو درجات مسئلت كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس در سالن استریل تولید داروهای تزریقی و قطره ای، حضور یافتند و با مراحل مختلف تولید، كنترل و بسته بندی این داروها آشنا شدند.
بخش تولید، كنترل و بسته بندی داروهای تزریقی و قطره های استریل چشمی و بینی شركت تولیدی داروپخش در مدت یكسال و به دست متخصصان داخلی طراحی، ساخته و تجهیز شده است.
از جمله داروهای تولیدی در این بخش، داروی هورمون رشد است كه مراحل تولید آن بسیار پیچیده است و فقط در انحصار چند كشور معدود است.
امروز همزمان با بازدید رهبر انقلاب اسلامی از شركت كارخانجات داروپخش، اولین داروی تزریقی این مجموعه با نام تجاری انوكساپارین 6000، تولید و روانه بازار شد.
در این دیدار همچنین وزاری بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت گزارش از اهم فعالیتها ارائه كردند.
خانم دكتر وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به دستاوردهای كارخانه های تولید دارو با وجود تحریم ها گفت: تحریم ها به عنوان یك فرصت موجب شده است كه متخصصان داخلی با عزم جدی در تولید دارو بویژه داروهای ب ا فناوریهای پیشرفته گام بردارند و جمهوری اسلامی ایران به كشور اول در منطقه، در تولید دارو تبدیل شده است.
وی افزود هم اكنون در كشور 100 كارخانه تولید دارو وجود دارد كه 14 كارخانه مربوط به شركتهای بیولوژیك است. تولید داروهایی كه انحصار آنها در اختیار اروپا و امریكا بود و سرمایه گذاری بر تولید داروهای گیاهی و داروهای با فناوری نانو و بیوتكنولوژی بخش دیگری از گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بود.
آقای شیخ الاسلامی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این دیدار با اشاره به تولید 800 قلم محصول و مواد اولیه دارویی در شركت كارخانجات داروپخش گفت: این كارخانجات 40 درصد محصولات دارویی كشور را تأمین می كند و محصولات آن به بیش از 50 كشور صادر می شود.
وی تأكید كرد قرار است در سالجاری كه سال تولید ملی نامگذاری شده 7 محصول دارویی با فناوری پیشرفته برای درمان سرطان و MS به بازار عرضه شود.
آقای غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در سخنانی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی گفت: اتمام 18 هزار طرح نیمه تمام، سرمایه گذاری بر طرحهای اولویت دار، جلوگیری از واردات بی رویه، توسعه صادرات، بهبود فضای كسب و كار، سرمایه گذاری بر فناوری های نوین و بهبود بهره وری از جمله برنامه های این وزارتخانه در سالجاری است.
در ادامه دكتر نقدی مدیرعامل شركت كارخانجات تولیدی داروپخش گزارشی از تولید داروهای مختلف در این شركت و برنامه های آینده آن از جمله تولید ماده اولیه انسولین در داخل ارائه كرد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با حضور در جمع كارگران نمونه سراسر كشور و جمعی از كارگران واحدهای صنعتی تولیدی، با تبریك هفته كارگر به كارگران عزیز و آحاد ملت بزرگ ایران، علت حضور امروز خود در جمع كارگران را تشكر و ادای احترام به كار و كارگر ایرانی خواندند و افزودند: بوسه نبی مكرم اسلام بر دستان یك كارگر، درسی ارزشمند برای همه و نماد � �رزش گذاری كار و نیروی كار در اسلام است.
ایشان كار به معنای وسیع كلمه، از جمله كار یدی، جسمی، فكری، علمی و مدیریتی را محور حیات، حركت و پیشرفت مستمر هر جامعه برشمردند و با اشاره به سوءاستفاده حكومت های سوسیالیستی و سرمایه داری از كارگران افزودند: اسلام بر خلاف این مكاتب، با كارگر صادق است و در منطقی مستحكم، كار را ارزش و ارزش آفرین می داند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر ضرورت تجلی هرچه بیشتر منطق و مبانی فكری اسلام در برنامه ریزی ها و اقدامات مربوط به كار و جامعه كارگری، سرمایه و نیروی كار را دو بال تولید ملی برای حركت و پیشرفت خواندند و افزود� �د: باید به كار ایرانی و سرمایه ایرانی احترام گذاشت تا تولید ملی به معنای حقیقی كلمه، امكان پذیر شود.
ایشان با اشاره به تذكرات مستمر خود در چند سال اخیر درباره تمركز توطئه های دشمن بر مسائل اقتصادی افزودند: نشانه های این توطئه بزرگ در شرایط كنونی هر روز بیشتر آشكار می شود اما ملت ایران با همان عزم راسخی كه موانع دیگر را از سر راه برداشت، انشاءالله این مانع را هم از سر راه بر می دارد.
رهبر انقلاب اسلامی، غلبه بر توطئه اقتصادی دشمن را نیازمند همت كارگران، سرمایه داران، مدیران بخش های دولتی و خصوصی خواندند و خاطرنشان كردند: آحاد مردم نیز با مصرف تول ید داخلی، عزم خود را برای مقابله با دشمن آشكار كنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به توجه دولت به مسئله تولید ملی تأكید كردند:‌ در این زمینه باید كارهای اساسی بشود ضمن اینكه قوام و استحكام اقتصاد كشور نیازمند تلاش بی وقفه قوای مجریه، مقننه و قضاییه است.
ایشان مراقبت و حمایت از جریان سالم اقتصاد، كار، تولید و سرمایه گذاری را از جمله وظایف قوای سه گانه دانستند و در تشریح اقدامات لازم در زمینه تقویت تولید ملی و حمایت از كار ایرانی و سرمایه ایرانی افزودند: تقویت مهارتها، توانمندسازی نیروی كار، نگرش های درست مدیریتی و ایجاد احساس امنیت هم برای كارگران و هم برای سرمایه گذاران باید در دستور كار قرار گیرد.
رهبر انقلاب اسلامی مواجهه و مبارزه درست با اخلال اقتصادی را برای تقویت تولید ملی، ضروری برشمردند و افزودند: قاچاق و سوءاستفاده از سرمایه های مالی و ذخایر متعلق به مردم در بانك ها از جمله مصادیق اخلال اقتصادی است.
ایشان در تشریح بیشتر سوءاستفاده از سرمایه های ملی و ذخایر ملت افزودند: اقدام كسانی كه با یك عنوان و برای كاری خاص، تسهیلات كلان بانكی می گیرند اما در جایی دیگر از این تسهیلات استفاده می كنند، مصداق خیانت و دزدی از كیسه ملت است و باید با این افراد برخورد شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تشكر از تلاش ها و كارهای برجسته ای كه در زمینه تولید داخلی انجام شده است، ایجاد وضعیت رقابتی، ارتقای كیفیت و كاهش قیمت تمام شده تولیدات داخلی را از دیگر الزامات تقویت تولید ملی دانستند و افزودند: دولت در این زمینه به واحدهای تولیدی كمك كند.
رهبر انقلاب اسلامی، سیاست گذاری تولید محور، فرهنگ سازی برای مصرف تولید داخلی، و نوسازی و ابتكار در ماشین آلات، محصولات و مدیریت ها را از دیگر ضروریات حمایت از تولید ملی خواندند و در پایان سخنانشان تأكید كردند: قوای سه گانه، دستگاه های مختلف دولتی، بخش خصوصی، فرهنگ سازان جامعه، تبلیغات صدا و سی ما همه و همه در خدمت تولید ملی قرار گیرند تا به فضل الهی ضربه سختی به دشمنان خونخوار ملت وارد آید.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین پیش از حضور در جمع كارگران، با تعدادی از خانواده های شهدای جامعه كارگری كشور دیدار و آنان را مورد تفقد قرار دادند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان مراسم امروز، از نمایشگاه محصولات دارویی ساخت داخل بویژه داروهای با فناوریهای بالا و همچنین محصولات دارویی صادراتی بازدید كردند.

1391/02/08                             انفعال خبرگزاری رویترز در مقابل اخبار صدا و سیما

تولید خبرهای جهت دار درباره کاهش صادرات نفت ایران

بعد از انتشار خبر ادامه صادرات نفت ایران به کشورهای چین و کره جنوبی و تمدید قرداد خرید نفت از ایران ، خبرگزاریهای خارجی و در صدر آن ها رویترز ، با انتشار خبرهای جهت دار سعی در تکذیب این خبر داشتند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت گفت: در سال 2012 میلادی تمام قراردادهای فروش نفت ایران با پالایشگاه‌های چینی تمدید شد و ما اکنون روزانه 500 هزار بشکه نفت خام به چین صادر می کنیم.

قمصری در واکنش به جوسازی چند روز اخیرِ برخی رسانه‌های غربی گفت: صادرات نفت ایران به پالایشگاه‌های چینی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، هیچ کاهشی نداشته است.

همزمان با جو سازی های خبرگزاری های غربی اعلام شده است که دو شرکت بزرگ پالایشگاهی کره جنوبی، یعنی "اس کی انرژی" و "هیوندا اویل بانک" در سال 2012، نه تنها واردات نفت خود از ایران را کاهش نداده اند بلکه با افزایش  10 درصدی واردات از ایران روزانه 200 هزار بشکه نفت از ایران می خرند.

با وجود فشارهای آمریکا یکی از مقامات شرکت پالایشگاهی "اس کی انرژیِ" کره جنوبی اعلام کرده است که حجم واردات نفت از ایران تغییر نخواهدکرد و ما تصمیمی برای کاهشِ خرید خود از ایران نگرفته ایم.

ظرفیت روزانه ی بزرگترین شرکت پالایشگاهی کره، یک میلیون و صد و پانزده هزار بشکهْ نفت است.

کره جنوبی چهارمین وارد کننده نفت از ایران است.در این حال خبرگزاری رویترز در گزارشی با تکذیب این خبر مدعی شد که چین، خریدار اصلی نفت ایران، واردات نفت خام را از این کشور در سال دو هزار و دوازده کاهش داده است اما اماری در این خصوص ارائه نکرد.
 
 
شنبه 9 اردیبهشت 1391 - 16:59

بیست وسومین جشنواره ملی امتنان از کارگران

شنبه 9 اردیبهشت 1391 - 19:37

در مراسم تجلیل از كارگران و واحدهای نمونه سراسر كشور در آستانه روز جهانی كارگر؛

رییس جمهور از 11 كارگر، 6 گروه كاری و 6 واحد نمونه كارگری سال 90 تقدیر كرد

رییس جمهور در مراسم تجلیل از كارگران و واحدهای نمونه سراسر كشور در آستانه روز جهانی كارگر از 11 كارگر نمونه، 6 گروه كاری نمونه و 6 واحد نمونه كارگری تقدیر كرد.

دكتر محمود احمدی نژاد بعدازظهر امروز (شنبه) در آخرین مرحله از بیست و سومین جشنواره ملی امتنان ضمن دیدار با نمایندگان كارگران سراسر كشور از آقایان محمد اسماعیل بیگی، محمد حسین شهاب‌آبادی، مسعود ایگدر، حمید میرابوالقاسمی، محمدعلی رجبی، حجت زارعی شكیب، سیدرسول خضری، ناصر داوری پاریزی، سهیل سایانی، مهدی شجاعی و خانم سمانه كلانتری به عنوان كارگران نمونه سال 90 و از گروه‌های كاری كه از كارخانه‌های آذرآب اراك، آرد كنگان زاهدان، سپیدجام طوس خراسان رضوی، شركت ملی سرب و روی ایران از زنجان، تراكتور سازی از آذربایجان شرقی و شركت یزد بافت به عنوان گروه‌های كاری نمونه و از شركت‌های مازینور،‌ نساجی كویر، آرتاپلاست، سیمان كردستان، روژین تاك و جابون به عنوان واحدهای نمونه كاری سال 90 تقدیر كرد.
جمعه 8 اردیبهشت 1391 - 15:23
دكتر احمدی نژاد در دیدار اعضای اتحادیه راه اسلام از آلمان:

رییس جمهور با بیان اینكه راه رسیدن جوامع و انسانها به سعادت و رفع ریشه ای مشكلات بشریت در این است كه مدیریت جهان بر عهده كسی قرار گیرد كه وجودش مملو از محبت و عدالت باشد، گفت: تلاش برای حاكمیت چنین فردی به عنوان آرزوی واحد همه انسان ها، بهترین نقطه برای همكاری مشترك بین ملت هاست و بی تردید اگر همه دست در دست هم برای رسیدن به چنین روزی تلاش كنیم، هیچ عاملی مانع عزم و اراده ملت ها نبوده و همه سلاح ها و بمب ها در مقابل خواست بشر از كار خواهند افتاد.   

تلاش برای حاكمیت محبت و عدالت بهترین نقطه همكاری مشترك بین ملت هاست

رییس جمهور با بیان اینكه راه رسیدن جوامع و انسانها به سعادت و رفع ریشه ای مشكلات بشریت در این است كه مدیریت جهان بر عهده كسی قرار گیرد كه وجودش مملو از محبت و عدالت باشد، گفت: تلاش برای حاكمیت چنین فردی به عنوان آرزوی واحد همه انسان ها، بهترین نقطه برای همكاری مشترك بین ملت هاست و بی تردید اگر همه دست در دست هم برای رسیدن به چنین روزی تلاش كنیم، هیچ عاملی مانع عزم و اراده ملت ها نبوده و همه سلاح ها و بمب ها در مقابل خواست بشر از كار خواهند افتاد.

دكتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز جمعه در دیدار اعضای اتحادیه راه اسلام از كشور آلمان با طرح این سوال كه آیا انسانها واقعا با یكدیگر تفاوت دارند و آیا این تفاوتها اصالت داشته و مایه اختلافات و درگیری های امروز در جهان همین اختلافات است؟ گفت: پاسخ به این سوالها راه آینده بشریت را مشخص و روشن خواهد كرد.

رییس جمهور افزود: باور بنده این است كه انسان به معنای واقعی كلمه یك حقیقت است و ویژگی هایی همچون رنگ، زبان، نژاد و جغرافیا بعدها بر بشر عارض شده اند و اگر این ویژگی های تبعی عارض شده بر بشر حذف شوند، آنچه باقی می ماند حقیقت انسانی و فطرت الهی است كه در اعماق وجود تك تك افراد بشری به دنبال عدالت و پاكی است.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه حقیقت انسانی بشر از حقوق برابر برخوردار است، اظهار داشت: تمایلات فردی، زیاده خواهی ها، خودبرتربینی ها و توسعه طلبی های ناشی از ویژگی های تبعی عارض شده بر انسان است كه مشكلات و درگیری های حاكم بر جهان امروز را پدید آورده است.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه هیچ موضوع و مخلوقی در جهان مهمتر از انسان نیست، تصریح كرد: خداوند همه عالم را برای انسان و انسان را برای خود خلق كرد و همه صفات خود را در وجود او به ودیعه نهاد تا به جایی برسد كه بتواند آیینه تمام نمای خالق خود باشد.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه خداوند انسان را خلق كرده تا با تلاش، صفات الهی به ودیعه نهاده شده در وجودش را شكوفا كرده و آیینه نمایاننده خالق خود باشد، خاطرنشان كرد: همه پیامبران برای این مبعوث شدند تا راه شناخت حقیقت انسانی را به انسانها نشان دهند و انسان را برای رسیدن به تعالی و كمال هدایت كنند. آنچه از ابتدای تاریخ تا به حال بر بشر گذشته است، به هیچ وجه مقصود خلقت نبوده است.

وی با اشاره به اینكه هر جا در تاریخ اثر و پدیده ماندگاری خلق شده، برآمده از فطرت و اصالت های حقیقی انسان است، گفت: فداكاری یك سرباز در راه میهن و مردمش برای همه قابل احترام است چرا كه یك ارزش الهی و انسانی است و این حاكی از آن است كه هر عملی كه منطبق بر فطرت بشر بوده و از فطرت او برآید برای همگان ارزشمند است.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه جلوه خدا شدن، حقیقت انسان است و كسی خدا را خواهد شناخت كه حقیقت خود را بشناسد، افزود: همه پیامبران برای هدایت بشر مبعوث شده اند و هدایت یعنی شناساندن راه شناخت حقیقت انسانی؛ همه پیامبران مامور ابلاغ هدایت به بشر بوده اند و هیچ اختلافی بین ایشان نیست، چنانكه همه پیامبران، پیامبران قبل از خود را تایید كرده و بر پیامبران بعد از خود بشارت داده اند و ما همه ایشان را به عنوان پیامبران خدا قبول داشته و دوست داریم.

دكتر احمدی نژاد اظهار داشت: پیامبران هیچ اختلافی با یكدیگر ندارند و همه یك دین را ابلاغ كرده اند، با این تفاوت كه هر یك به تناسب ظرفیت زمانی ماموریت تبلیغ دین را یافته اند و اختلافات امروز بین پیروان مذاهب ناشی از آن است كه راه پیامبران و پیام ایشان به تابلویی برای برخی از پیروان بعضی مذاهب تبدیل شده كه می خواهند از آن به عنوان فرصتی انحصاری برای تحمیل حاكمیت خود بر دیگران استفاده كنند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه راه همه پیامبران یكی است و اختلافات امروز بین پیروان مذاهب ارتباطی به آموزه های پیامبران ندارد، تصریح كرد: علت اختلافات و درگیری های امروز در دو عامل خلاصه می شود كه اول قدرت طلبی و خودخواهی كسانی است كه سعی می كنند با ایجاد فاصله، زیاده خواهی های خود را ارضا كنند و دوم غفلت عمومی از حقیقت انسانی است كه شیطان نیز تلاش دارد همین غفلت را تشدید كند چرا كه تا كسی غافل از حقیقت خود نباشد، دروغ نمی گوید، ظلم نمی كند و حقوق دیگران را تضییع نخواهد كرد.

دكتر احمدی نژاد اضافه كرد: عامل اول كه همان سرمایه سالاران و قدرت طلبان فاقد صلاحیت حاكم بر جهان امروز هستند، سعی دارند دائما بر غفلت انسانها دامن بزنند تا زمینه و بستر تداوم سلطه اشان بر جهان تداوم یابد ولی اگر انسان ها از خواب غفلت بیدار شده و به حقیقت وجودی خود بازگردند دیگر فاصله ای بین آنها نمی ماند كه مایه سوءاستفاده قدرت طلبان شود.

رییس جمهور با اشاره به اینكه همه از ابتدای تاریخ به دنبال سعادت بوده اند، خاطرنشان كرد: در مسیر تلاش برای دستیابی به سعادت و جامعه سعادتمند دو خط و مسیر كلی ترسیم شده است كه یكی راه پیامبران و دیگری راه زورمندان بوده است كه در فرهنگ پدیده آمده در مسیر زورمندان سعادت در مصرف مسرفانه است و مصرف بیشتر نشانه تشخص اجتماعی است در حالی كه در فرهنگ و راه مورد تاكید پیامبران سعادت در تلاش در مسیر خدمت به دیگران است و هر كس بیشتر از ثروت، وقت و سلامت خود برای رفاه دیگران هزینه كند سعادتمندتر است.

دكتر احمدی نژاد گفت: در فرهنگ زورمداران، دشمنی، كینه ورزی و قدرت نمایی امتیاز و نشانه برتری است و در فرهنگ پیامبران، عشق و محبت ورزی به دیگر انسان ها نشانه برتری و ارزش اجتماعی است.

رییس جمهور با طرح این مسئله كه هر فرد همان قدر انسان تر است كه در دلش نسبت به دیگران مهربان تر باشد، افزود: صدها سال است كه بشر گرفتار زورمدارانی است كه بر حفظ فاصله ها بین نوع بشر اصرار داشته و اجازه نزدیك شدن توده های مردم به یكدیگر را نمی دهند چرا كه اگر توده های مردم با یكدیگر دوست باشند دیگر جایی برای حاكمیت قدرت آنها در عالم باقی نمی ماند.

دكتر احمدی نژاد به بحران اقتصادی در غرب اشاره كرد و اظهار داشت: روشن است كه این بحران در اثر عملكرد زورمداران و سرمایه اندوزان به وجود آمده و مردم عادی نقشی در ایجاد آن نداشته اند اما امروز كسانی كه خود عامل پیدایش این بحران بوده، ادعای مدیریت آن را دارند و برای این كار به جای آنكه به سراغ ثروت اندوزان رفته و سرمایه و ثروتی را كه آنان از مردم به یغما برده اند را به صاحبانش بازگردانند، باز دست در جیب مردم كرده و می خواهند با تحمیل فشار بر مردم، بحران اقتصادی را مدیریت كنند؛ هیچ ظلمی بالاتر از این نیست و صدای اعتراض مردم نیز به جایی نمی رسد چرا كه باید شكایت این حاكمان جبار را به خود آنها ببرند كه نتیجه اش از پیش مشخص است.

رییس جمهور تصریح كرد: بر اساس یك نظام ظالمانه سیستماتیك، دولت آمریكا سالهاست كه به طور دائمی كسری بودجه خود را از جیب سایر ملت ها جبران كرده و این كسری بودجه را به دیگران منتقل می كند و از سال 1973 سالیانه به طور متوسط 1600 میلیارد دلار كسری بودجه خود را به اقتصاد جهانی تحمیل می كند كه تا به حال رقم آن از 32 هزار میلیارد دلار گذشته است، بدیهی است با چنین شرایطی باید هم، بیش از 3 میلیارد نفر فقیر در جهان زندگی كنند.

دكتر احمدی نژاد به سفر خود به برخی كشورهای آفریقایی اشاره و خاطرنشان كرد: در آفریقا مردمی زندگی می كنند كه از كفش و لباس مناسب بی بهره بوده و اثری از برق، بهداشت، آب آشامیدنی سالم، آموزش و دیگر مولفه های اولیه رفاهی در محل زندگی آنها نیست و این در حالی است كه معادن غنی همان كشورها در اختیار شركت های وابسته به نظام سرمایه داری است و حتی دولت های این كشورها هم از میزان ذخایر این معادن و نحوه برداشت از آنها، اطلاع درستی ندارند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه اگر فاصله بین ملت ها برداشته شود، نظام ظالمانه حاكم بر جهان امروز فرو خواهد ریخت، گفت: زمانی این نظام برچیده خواهد شد و بستر شكوفایی استعدادها و حقیقت انسان ها فراهم می شود كه محبت و عدالت بر جهان حاكم شوند.

دكتر احمدی نژاد با طرح این سوال كه چه كسی می تواند عدالت و محبت را بر سراسر دنیا حاكم كند، افزود: هر كس به هر اندازه كه محبت و عدالت در دلش باشد، به همان اندازه می تواند محبت و عدالت را بر جهان حاكم كند و كسی می تواند همه جهان را سرشار از محبت و عدالت كند كه همه وجودش سرشار از محبت و عدالت باشد و بی تردید چنین فردی از جنس انبیاء الهی است.

دكتر احمدی نژاد اظهار داشت: راه رسیدن جوامع و انسانها به سعادت و رفع ریشه ای مشكلات بشر این است كه كسی مدیر جهان شود كه وجودش مملو از محبت و عدالت باشد و همه پیامبران وعده آمدن چنین شخصی را به بشر داده اند كه ظهور خواهد كرد و به انسان ها كمك می كند تا طعم واقعی انسان بودن را چشیده و در جهانی فارغ از فقر و كینه زندگی كنند.

رییس جمهور تصریح كرد: این وعده حق خدا و فصل مشترك و آرزوی واحد همه ماست و بهترین نقطه برای همكاری و تلاش مشترك برای فرارسیدن چنین روزی است. اگر همه دست در دست هم برای چنین روزی تلاش كنیم دیگر هیچ عاملی نمی تواند جلوی عزم و اراده ملت ها را بگیرد و همه سلاح ها و بمب ها در مقابل خواست بشر از كار خواهند افتاد.

دكتر احمدی نژاد خاطرنشان كرد: احزاب و گروه های هوادار نظام سرمایه داری همه برای كسب قدرت تلاش می كنند نه برای انسانیت و در مقابل آنها نقطه اشتراك ما این خواهد بود كه برای انسانیت كار كنیم تا حقوق همه انسان هایی كه در تاریخ زیرپای خودخواهی ها له شده اند، فارغ از رنگ، زبان و نژاد تامین شود؛ فكر می كنم آن روز بسیار نزدیك است و یكی از نشانه های آن این است كه ما از فاصله های دور و با فرهنگ و زبان متفاوت كنار یكدیگر نشسته و با هم از روی احترام، محبت و عشق سخن می گوییم.

رییس اتحادیه راه اسلام آلمان در ابتدای این دیدار در سخنانی هدف از سفر خود و همراهانش به ایران را آشنایی دقیق با واقعیات جامعه اسلامی ایران از نزدیك عنوان كرد و گفت: افكار عمومی جهانی به ویژه اروپا متاثر از فضاسازی های رسانه های صهیونیستی است كه سعی دارند چهره ای مخدوش از ایران ارائه دهند.

وی با اشاره به تلاش جریان ها و رسانه های وابسته به صهیونیست ها برای القای احساسات ایران هراسی در عرصه بین المللی اظهار داشت: این رسانه ها عموما از نمایش واقعیات جامعه ایران خودداری می كنند و این در حالی است كه آنچه در جمهوری اسلامی ایران جریان دارد، كاملا خلاف القائات رسانه های غربی است.

پنج شنبه 25 اسفند 1390 - 00:30:37  نسخه مناسب برای چاپ

شیخ الاسلامی خبرداد:
تعاونی های فراگیر ملی از ابداعات دولت نهم و دهم
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد تعاونی های فراگیر ملی تنها از ابداعات دولت نهم و دهم است.
 عبدالرضا شیخ الاسلامی در همایش بررسی راهکارهای توسعه تعاونی های فراگیر ملی افزود: همچنان که دولت در همه امور اجرای عدالت را هدف قرار داده است تعاونی های فراگیر ملی را نیز در جهت استقرار عدالت می داند چرا که این تعاونی ها سه دهک پایین جامعه شامل می شود.

وی همچنین از معاونان وزارتخانه متبوعش و مسئولان کمیته امداد خواست تا همه تلاش خود را برای گسترش این تعاونی ها در سراسر کشور به کار گیرند.
شیخ الاسلامی افزود:به نظر می رسد هنوز تعاونی های فراگیر ملی چندان برای سه دهک پایین جامعه به خوبی شناسانده نشده است این درحالیست که این تعاونی ها ظرفیت بسیار مناسبی در اشتغال زایی و افزایش درآمد خانوار های مورد نظر دارند.
وی همچنین بر نهادینه سازی فرهنگ تعاون در کشور تاکید کرد و گفت:اگر همکاری تعاونی و کارهای دسته جمعی و مشارکتی در مدیران و مسئولان مربوط به یک باور و اعتقاد تبدیل نشود نمی توان انتظار داشت که این مهم در جامعه فراگیر شود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به تحویل کارت خرید اعتباری به 230 هزار نفر از کارگران در سراسر کشور گفت: هدف گذاری تا پایان سال 100 هزار کارت بود که با ظرفیت سازی و هماهنگی با بانک ها این میزان افزایش یافت و مطمئنا در سال آینده تعداد آن بسیار بیشتر از امسال خواهد بود.

معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:
امكان بیمه شدن در نظام بیمه اجتماعی برای همه افراد جامعه وجود دارد

سید عبدا... عمادی معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: طی سالهای اخیر، با تسهیلاتی كه در قوانین و مقررات بیمه اجتماعی ایجاد شده، امكان بیمه شدن در نظام بیمه اجتماعی برای همه افراد جامعه بوجود آمده است.

وی افزود: بیمه های اجتماعی به سبك رایج در گذشته، فقط برای گروه های مزد و حقوق‌بگیر طراحی‌ شده بود كه در كشور ما تقریباً صد در صد این افراد به طور اجباری مشمول بیمه اجتماعی هستند. اما افراد بدون كارفرما یا دارای شغل آزاد، زنان خانه دار و حتی افراد بدون شغل، می توانند به طور اختیاری بیمه شوند.

وی افزود: در گذشته برای بیمه شدن افراد یاد شده محدودیت های قانونی وجود داشت اما طی سال‌های اخیر، كلیه موانع قانونی در این زمینه برطرف شده است. اما چون قانون اختیار بیمه شدن را به خود افراد واگذار كرده و نمی توان اینگونه افراد را به اجبار بیمه كرد، تاكنون بخشی از اشخاص مورد نظر برای بیمه شدن اقدامی نكرده اند.
وی افزود: یكی از دلایل این وضعیت اینست كه هر فرد باید حق بیمه سهم بیمه شده و كارفرما را بپردازد. اما قطعاً مشكلات دیگری هم در این زمینه وجود دارد كه با اصلاح روش ها و ضوابط بیمه اجتماعی می توان آنها را برطرف كرد.

عمادی افزود: با توجه به اینكه در قانون برنامه پنجم توسعه به گسترش پوشش نظام تأكید شده، وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی، با مطالعه تجربه های مفق جهانی به دنبال طراحی روش مناسبی است كه كلیه افراد جامعه زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo