تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - آرشیوخبرهای مهم روزدنیا

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

آرشیوخبرهای مهم روزدنیا

تاریخ:شنبه 9 اردیبهشت 1391-12:31 ق.ظ

91/02/27 - 14:33

نیروی دریایی ارتش یک کشتی پانامایی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد

خبرگزاری فارس: ناو بهرگان متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران، یک فروند کشتی پانامایی با نام "CRUISER HEILAN" را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

خبرگزاری فارس: نیروی دریایی ارتش یک کشتی پانامایی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، کشتی فله‌بر پانامایی CRUISER HEILAN که با 25 نفر خدمه عازم سنگاپور بود، در دریای عمان مورد هجوم چند قایق از دزدان دریایی قرار گرفت.

این کشتی پانامایی از کلیه واحدهای شناور درخواست کمک کرد و در همین حین ناو بهرگان در قالب یگان مجری گشت دریای عمان ضمن برقرای تماس رادیویی با حداکثر سرعت به موقعیت موردنظر حرکت کرد و دزدان دریایی پس از مواجهه با ناو نیروی دریایی ارتش، به سرعت از کشتی پانامایی فاصله گرفتند و متواری شدند.

پس از متواری شدن دزدان دریایی، کاپیتان کشتی بواسطه حضور به‌موقع و کمک‌رسانی واحدهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، مراتب قدردانی خود را اعلام کرد.تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱
البته این رهگیری و سوال و جواب تنها محدود به تنگه هرمز نیست بلکه حتی قبل از آن، فعالیت نیروهای سپاه آغاز می شود. شنودها از ورای منطقه آغاز و رهگیری برای "مثبت کردن" (کسب اطلاعات از شناورهای بیگانه) در این منطقه انجام می شود.
فارس: بزرگترین ناو هواپیمابر امریکا، در روزهای آینده، برای کسب اجازه جهت ورود به خلیج فارس، به "ایستگاه سپاه" خواهد رسید.


رسانه‌های خارجی روز گذشته در حالی از اعزام یکی از قدیمی‌ترین ناوهای هواپیمابر امریکا به نام "اینترپرایز" به خلیج فارس خبر دادند که این اقدام یعنی اعزام ناوهای هواپیمابر به منطقه، به امری روزمره و همیشگی از سوی امریکایی ها تبدیل شده است.

بنا بر آنچه رسانه‌ها منتشر کردند، ناو هواپیمابر "اینترپرایز" به عنوان بزرگترین ناو آمریکا و اولین ناو هواپیمابر با سوخت هسته ای در دنیا با وزن 85 هزار تن به همراه شناورهای نظامی همراهش در میان تدابیر شدید امنیتی روز چهارشنبه گذشته از کانال سوئز عبور کرد تا در روزهای آینده در خلیج فارس و احتمالا در بحرین (محل استقرار ناوگان پنجم امریکا) مستقر شود.
ناو هواپیمابر آمریکایی اینترپرایز

هرچند این اقدام نیز همچون گذشته با تبلیغات رسانه ای و اخباری نظیر بسته نگه داشتن راه های منتهی و موازی با کانال سوئز و همراهی 5 شناور جنگی و یک زیردریایی اتمی، همراه بود، اما این هیمنه پوشالی باعث نخواهد شد تا این غول عظیم دریایی ارتش آمریکا، هنگام عبور از تنگه هرمز به سپاه پاسداران جواب پس ندهد.


بنا بر ماموریت تعریف شده برای نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یکی از مهم ترین اقدامات روزمره این نیرو، رهگیری ناوگان های بیگانه حاضر در خلیج فارس است که طی آن، پاسداران حاضر در این منطقه که همگی مسلط به زبان های خارجی هستند، کار ثبت عبور و مرور شناورهای خارجی را برعهده دارند.

این نقطه یک ایستگاه  بین المللی به نام سپاه استیشن (Sepah station) است و همه شناورهای عبوری از تنگه هرمز موظف هستند که خود را به نیروهای ایرانی معرفی کنند.

برهمین اساس کلیه ترددها در این منطقه اعم از شناورهای تجاری و نظامی که عبور بی ضرر از تنگه هرمز دارند، کنترل می شوند که این امر شامل تمامی ناوگروه‌های امریکایی از جمله ناوهای غول پیکر هواپیمابر آنها نیز خواهد شد.

البته این رهگیری و سوال و جواب تنها محدود به تنگه هرمز نیست بلکه حتی قبل از آن، فعالیت نیروهای سپاه آغاز می شود. شنودها از ورای منطقه آغاز و رهگیری برای "مثبت کردن" (کسب اطلاعات از شناورهای بیگانه) در این منطقه انجام می شود.

در این محدوده هرشناوری در هر زمانی که وارد خلیج فارس شود، از طریق سیستم های شنود، یگان های شناوری، رهگیری با هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه های راداری رصد و شناسایی شده و تحت کنترل سپاه قرار می گیرد.
گشت های دریایی سپاه در خلیج فارس

از آنجایی که بیشترین بار ابهت این ناوگروه‌های آمریکایی در تبلیغات رسانه‌ای آن خلاصه می‌شود، وقتی شناورهای ناوگان های نظامی آنها قصد ورود به خلیج فارس را دارند به طور عمده به صورت کاروانی وارد می شوند؛ مثلا 4 فروند همراه هم.

یکی از نکات حائز اهمیت، این است که شناورهای آمریکایی برای خودشان حریم امنیت تعریف کرده اند که این حریم در سایر نقاط دنیا رعایت می شود.به عنوان مثال حریم ناوهای هواپیما بر آمریکایی در دنیا 10 کیلومتر است یعنی در شعاع کمتر از 10 کیلومتری این شناور هیچ جنبنده ای نباید باشد.

بر همین اساس در بسیاری از نقاط دنیا وقتی این ناوها وارد تنگه‌ها و کانال ها می شوند آن تنگه به مدت 24 ساعت بسته می شود تا نیروهای آمریکایی به راحتی عبور کنند (مانند آنچه در اخبار منتشر شده از عبور "اینترپرایز" از کانال سوئز عنوان شد).

هیچ شناوری حق نزدیک شدن به این ناوها را ندارد به ویژه اگر آن ها تشخیص دهند که آن شناور، شناور نظامی است. اما این قانون نانوشته در "تنگه هرمز" معنایی ندارد چراکه جمهوری اسلامی ایران این حریم را قبول نداشته و البته آمریکایی‌ها هم چاره ای جز گردن نهادن بر این واقعیت ندارند و بهمین دلیل است که معمولا به همراه ناوهای سایر کشورها وارد نمی شوند چرا که نمی خواهند هیمنه ظاهری شان جلوی آنها شکسته شود.

اما به هرحال تمام سعی خود را می‌کنند تا به شکل‌های دیگر مانع از نزدیکی گشت های شناسایی سپاه به خود شوند.

مثلا گاهی حتی با هماهنگی کشورهای جنوب خلیج فارس، در سکوت رادیویی و در بین شناورهای تجاری و با سرعتی به اندازه سرعت آن ها به سمت تنگه هرمز می آیند و حتی کشور عمان هم که ایستگاه بین المللی دارد آن ها را صدا نمی زند ولی به دلیل قدرت و تسلط بالای نیروهای سپاه، به خوبی آن ها شناسایی می شوند.

آمریکایی ها برای فرار از این سوال و جواب، ساعات مختلفی در روز را آزموده اند تا بلکه نیروهای سپاه هوشیار نباشند. مثلا ساعت 12 نیمه شب یا 3 و 4 بامداد را تجربه کرده اند اما همیشه رهگیری شده اند.

آنها حتی آبراه خود را از آب‌های بین‌المللی به آبهای عمان تغییر می‌دهند ولی باز هم رهگیری می‌شوند چرا که نقاطی در تنگه هرمز هست که آن ها مجبورند تغییر مسیر دهند.

حال باید دید فرماندهان ارتش آمریکا چه راهی را برای جواب پس دادن این غول 50 ساله که در بسیاری از جنگ‌ها از جمله جنگ آمریکا علیه عراق در سال های 1991 و 2003 مشارکت داشته و بنا بر گزارشهای منتشره، آخرین ماموریت خود را سپری می‌کند، برمی‌گزینند؟

آیا مانند گذشته، سعی در فرار بیهوده از این "سوال و جواب تحقیرآمیز" خواهند داشت و یا بدون دست و پا زدن، برای ورود...

تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۱
25 فروردین دور بعدی مذاکرات هسته ای برگزار می شود و با توجه به مذاکرات تلفنی احمد داووداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و دکتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که دیشب انجام شد، محل مذاکرات ایران و گروه 5+1 در شهر استانبول ترکیه خواهد بود
بولتن نیوز: به دنبال رایزنی و مذاکرات مقامات ترکیه که میزبان مذاکرات ایران و گروه 5+1  برای دور بعدی مذاکرات هسته ای بوده اند، شهر استانبول به عنوان محل مذاکرات در 25 فروردین 91 انتخاب شد.

به گزارش خبرنگاربولتن نیوز از استانبول، با توجه به مذاکرات تلفنی احمد داووداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و دکتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که دیشب انجام شد،  محل مذاکرات ایران و گروه 5+1  در شهر استانبول ترکیه خواهد بود که در تاریخ 25 فروردین ماه 1391 میزبان ایران و نمایندگان کشورهای 5+1 خواهد بود.
 همچنین طی مذاکرات تلفنی آقای علی باقری معاون دبیر شورای امنیت ملی ایران و آقای "اشمیت" معاون  خانم کاترین اشتون  رئیس شورای سیاستگذاری اتحادیه اروپایی، مذاکرات در شهراستانبول ترکیه انجام می گیرد.

 براساس این گزارش، دور بعدی مذاکرات هسته ای ایران و گروه 5+1 احتمالا در ماه آگوست سال میلادی 2012 خواهد بود که پس از برگزاری مسابقات المپیک لندن برگزار می شود. برخی کارشناسان برای مذاکرات بعدی پس از المپیک لندن، گفته اند که به احتمال زیاد، بغداد گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب محل مذاکرات خواهد بود.
به خلیج فارس از سپاه پاسداران "کسب اجازه" خواهند کرد؟

تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۱

شوک مجری و تهیه کنندگان برنامه نوبت شما
وی با خونسردی طوری عمل کرد که انگار با شبکه های داخلی تماس گرفته و مجری برنامه که دست پاچه شده بود بلافاصله بعد از اتمام تماس، به سمت تابلوی برنامه حرکت کرد تا جو برنامه را عوض کند.

بولتن نیوز- سرویس اجتماعی:  شبکه بی بی سی فارسی در برخی برنامه های خود، با واکنش های متفاوتی از سوی بینندگان و کسانی که با بی بی سی فارسی تماس می گیرند، مواجه می شود و مردم برخلاف انتظار تهیه کننده و مجری برنامه، به گونه ای دیگر عمل می کنند.

به گزارش خبرنگار ما در برنامه نوبت شما که به مناسب عید نوروز در  بی بی سی فارسی، اجرا شد، بینندگانی که با بی بی سی فارسی تماس گرفته بودند، برخلاف انتظار مجری و تهیه کنندگان بی بی سی ، ضمن آرزوی موفقیت برای مردم ایران ومقام معظم رهبری، به نامگذاری سال 1391 توسط رهبر انقلاب، با عنوان سال حمایت از تولید ملی اشاره داشتند و ضمن آرزوی سلامتی برای رهبر جمهوری اسلامی ایران،  برای سرنگونی نظام سلطه و رژیم های انگلیس و آمریکا دعا کردند.


  1391/02/09           کاهش رشد اقتصادی آمریکا طی سه ماهه گذشته

وزارت بازرگانی آمریکا از کاهش دست کم 0.8 درصدی میزان رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماهه پیش از آن خبر داد.

 

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، رشد اقتصادی آمریکا طیسه ماهه نخست سال جاری میلادی همزمان با عقب نشینی سرمایه گذاری ها بسیار کند بود و تنها دلیلی نیز که توانست این رشد را هرچند با سرعت کم حفظ کند، افزایش تقاضا برای خرید اتومبیل در این کشور بود.

وزارت بازرگانی آمریکا روز گذشته در جدیدترین تخمین خود اعلام کرد: میزان تولید ناخالص ملی آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با کاهش 0.8 درصدی در مقایسه با سه ماهه پیش از آن به 2.2 درصد رسیده است.

این در شرایطی است که اقتصاددانان میزان رشد تولیدات ناخالص ملی در آمریکا را 2.5 درصد پیش بینی کرده بودند و افزایش میزان مصرف در داخل این کشور باعث کاهش این میزان از تولیدات ناخالص ملی در آمریکا شده است. در این میان صنعت خودروسازی در اروپا با افزایش میزان تقاضا در سه ماهه نخست امسال مواجه بوده که همین امر نیز باعث شده تا میزان درآمد حاصل از این صنعت حدود 1.12 درصد به این رقم رشد اقتصادی 2.3 درصدی برای سه ماهه نخست سال جاری میلادی کمک کند.

با این وجود "استیون بافیکو" مدیر اجرایی شرکت "فور وود کپیتل" در نیویورک اعلام کرد: هیچ موضوع فاجه باری اتفاق نیفتاده است. این فقط یک رشد اقتصادی کم است و همین امر نیز تأکید می کند که اقتصاد آمریکا شالوده ای استوار دارد و نه بیشتر.

این گزارش افزود: کاهش ارزش ین در برابر دلار و همچنین افزایش ارزش یورو از جمله عواملی بود که میزان تولید ناخالص ملی در آمریکا را کاهش داده است. یکی دیگر از عوامل کاهش رشد اقتصادی آمریکا افزایش 2.9 درصدی میزان هزینه های مصرفی در این کشور بوده است که پیش از این حدود 70 درصد فعالیت های اقتصادی در آمریکا به ثبت رسیده بود.

بر اساس گزارش رویترز، این میزان رشد اقتصادی پایین در آمریکا آینده ای مبهم را برای "باراک اوباما" را که برای پیروزی در دومین دوره ریاست جمهوری آمریکا تلاش می کند، به ارمغان آورده است./ا

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Benefits of Coconut Oil
دوشنبه 30 مهر 1397 12:10 ق.ظ
Greetings from California! I'm bored to death at work so I decided to check out your blog
on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm shocked at how quick your blog loaded on my mobile ..

I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, good blog!
minecraft free download 2018
پنجشنبه 19 مهر 1397 02:56 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I'm attempting to find things to enhance my site!I suppose its ok to use a few of your
ideas!!
minecraft free download 2018
چهارشنبه 18 مهر 1397 12:18 ب.ظ
Good day! I just wish to offer you a huge thumbs up for your excellent information you have got here
on this post. I am coming back to your website for more soon.
minecraft free download 2018
دوشنبه 16 مهر 1397 04:01 ب.ظ
We're a group of volunteers and starting a new scheme
in our community. Your site offered us with
valuable information to work on. You have
done a formidable job and our whole community will be thankful
to you.
buy cialis germany
چهارشنبه 11 مهر 1397 10:15 ق.ظ

Thank you. Numerous posts!

cialis uk next day fast cialis online free generic cialis cialis daily generic cialis tadalafil price cialis best cialis online cialis free trial cialis en mexico precio cialis wir preise
minecraft
سه شنبه 10 مهر 1397 06:19 ق.ظ
Yes! Finally someone writes about minecraft.
buy cialis without a doctor's prescription
دوشنبه 9 مهر 1397 08:13 ق.ظ

This is nicely said. .
canadian drugs generic cialis cialis prezzo al pubblico cialis daily cialis tablets australia cialis generico in farmacia viagra or cialis cialis kaufen wo cialis professional yohimbe generic cialis tadalafil buy generic cialis
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 07:01 ق.ظ
I love looking through an article that can make people think.

Also, many thanks for permitting me to comment!
minecraft
پنجشنبه 5 مهر 1397 07:30 ب.ظ
Everything is very open with a really clear clarification of the issues.
It was truly informative. Your site is very helpful.
Many thanks for sharing!
minecraft
یکشنبه 1 مهر 1397 04:16 ق.ظ
Hi! Do you know if they make any plugins to
safeguard against hackers? I'm kinda paranoid about losing
everything I've worked hard on. Any suggestions?
http://cialisyoues.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 05:45 ق.ظ

You revealed this very well!
cialis ahumada best generic drugs cialis cialis arginine interactio 5 mg cialis coupon printable trusted tabled cialis softabs cialis kaufen wo warnings for cialis online prescriptions cialis cialis with 2 days delivery cialis 5 mg buy
http://cialisyoues.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 08:46 ب.ظ

Good content. Thanks!
prices on cialis 10 mg estudios de cialis genricos cialis for sale prezzo cialis a buon mercato cialis tadalafil online cialis coupon rx cialis para comprar cialis generique 5 mg buying cialis on internet cialis billig
viagra 20 mg
سه شنبه 13 شهریور 1397 03:08 ب.ظ

You revealed it perfectly.
where can i purchase viagra online purchase viagra vigra buy online viagra uk lowest price viagra purchase viagra online buy viagra using paypal buy viagra online without prescription with overnight delivery where can i buy cheap viagra online pharmacy usa viagra
cialisvu.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 12:42 ب.ظ

Thanks a lot! Plenty of posts.

tadalafil tablets cheap cialis comprar cialis navarr cialis side effects tadalafil 20 mg cialis for sale in europa cialis cost click here to buy cialis cialis uk next day cialis professional from usa
http://viabiovit.com/uk-online-pharmacy-no-prescription.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:17 ق.ظ

Amazing information. Regards!
is buying viagra online legal sildenafil prices uk viagra online doctor buy viagra online cheap uk generic viagra buy online where to buy viagra pills buy viagra no prescription viagra online buy viagra without consultation kamagra
http://babecolate.com/where-to-buy-cialis-online-safely.html
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:53 ب.ظ

Information very well regarded!.
cialis kaufen cialis wir preise how does cialis work buy cialis online legal cialis qualitat cialis taglich cialis generic availability cuanto cuesta cialis yaho opinioni cialis generico opinioni cialis generico
Generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 12:56 ب.ظ

Thanks! Good stuff!
achat cialis en itali cialis prezzo in linea basso cialis 5 mg buy cialis kamagra levitra acheter cialis meilleur pri cialis farmacias guadalajara acheter cialis meilleur pri cialis 30 day sample cialis kamagra levitra cialis official site
Cialis 20 mg
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 01:13 ب.ظ

Really lots of amazing knowledge!
buying brand cialis online cialis taglich cuanto cuesta cialis yaho cialis generique wow cialis tadalafil 100mg cipla cialis online we use it 50 mg cialis dose online prescriptions cialis enter site very cheap cialis cialis professional yohimbe
Viagra from canada
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 07:34 ب.ظ

Truly a good deal of amazing material.
buy viagra canada where to buy viagra pills sildenafil citrate tablets buy viagra from canada buy viagra without a prescription online viagra online doctor pharmacy order online viagra where to buy buy viagra onlines can you buy viagra at cvs
Cialis generic
یکشنبه 5 فروردین 1397 04:15 ق.ظ

You have made your position extremely effectively!.
cialis coupons cialis bula cialis 20 mg cost legalidad de comprar cialis cialis vs viagra dosagem ideal cialis buy cialis uk no prescription estudios de cialis genricos we recommend cialis info cialis dosage
ask a psychic
چهارشنبه 10 آبان 1396 07:21 ب.ظ
من همیشه نصف ساعت خود را صرف خواندن مقالات این وبلاگ در تمام طول روز و یک قهوه قهوه کردم.
How do you stretch your Achilles?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:43 ب.ظ
It's appropriate time to make a few plans for the longer term and
it is time to be happy. I have learn this publish and if I may just
I desire to recommend you few fascinating things or tips.

Maybe you could write subsequent articles referring to this article.

I wish to learn even more issues approximately it!
chaturbate token hack virus
دوشنبه 13 شهریور 1396 02:42 ق.ظ
Excellent weblog here! Also your web site loads up very fast!

What host are you the use of? Can I get your affiliate link on your host?
I desire my website loaded up as quickly as yours lol
How long do you grow during puberty?
شنبه 7 مرداد 1396 02:13 ق.ظ
I'll right away snatch your rss as I can't find your email subscription link or
newsletter service. Do you have any? Kindly permit me recognise in order that I could
subscribe. Thanks.
How do you stretch your Achilles?
شنبه 7 مرداد 1396 12:02 ق.ظ
I think this is one of the most vital information for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The site
style is wonderful, the articles is really great : D.
Good job, cheers
foot pain exercises
دوشنبه 12 تیر 1396 10:23 ب.ظ
My brother suggested I might like this website. He was once
totally right. This post truly made my day.
You cann't consider just how a lot time I had spent for this info!

Thank you!
Larue
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:17 ق.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest
but your sites really nice, keep it up! I'll go ahead
and bookmark your website to come back later. Many thanks
manicure
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 01:05 ق.ظ
I am genuinely thankful to the holder of this web site who
has shared this great paragraph at here.
پنجشنبه 24 فروردین 1391 04:43 ب.ظ
اگه گفتید این آقای جلیلی به این خانم خوشگله چی میگه ؟ دکتر میگه :توچشام نگا کنو دستو بذار تو دستم منو رو سیا کنو دستو بذار تو دستم ...... حالا اگه گفتید خانمه چی جواب میده ؟(من میدونم ولی نمیگم خودتون حدس بزنید)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo