تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - مطالب عمومی

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

مطالب عمومی

تاریخ:پنجشنبه 31 فروردین 1391-02:48 ب.ظ

فواید روغن ماهی برای نوزادان

فواید روغن ماهی برای نوزادان
در آزمایشهایی که در این رابطه صورت گرفت، نوزادان مادرانی که ...

دانشمندان معتقدند مادران باردار با خوردن روغن ماهی می توانند تا حد زیادی مانع ابتلای نوزادانشان به بیماری اگزما شوند.

در آزمایشهایی که در این رابطه صورت گرفت،  نوزادان مادرانی که در دوران بارداری از قرصهای مکمل امگا 3 و روغن ماهی استفاده کرده بودند یک سوم کمتر به بیماریهای خشکی پوست (از جمله اگزما) دچار شدند. دانشمندان استرالیایی معتقدند اسیدهای چرب امگا 3 می تواند با افزایش مقاومت بدن نوزاد در رحم مادر ، در ماه های اولیه زندگی مانع ابتلای شان به اگزما شود. در این آزمایش محققان دانشگاه آدلاید با در نظر گرفتن سابقه ابتلای بیش از 700 زن باردار به نیمی از آنها سه بار در روز قرصهای مکمل امگا 3 دادند واین کار از ماه پنجم بارداری تا پایان دوره انجام شد.

در همین زمینه تحقیقاتی درباره میزان تاثیر روغن ماهی بر آسم و تب یونجه در نوزادان در حال انجام است . با این وجود مسئولان بهداشتی استرالیا هشدار دادند مادران باردار باید حداکثر هفته ای چهار وعده ماهی بخورند چون جیوه موجود در ماهی می تواند برای نوزاد مضر باشد.

علامه جعفری و ازدواج با زیباترین دختر دنیا

از علامه جعفری می‌پرسند چی شد كه به این كمالات رسیدی؟! ایشان در جواب خاطره‌ای از دوران طلبگی تعریف و اظهار می‌كنند،كه هرچه دارند از كراماتی است كه به دنبال این امتحان الهی نصیبشان شده.
«ما در نجف در مدرسه صدر اقامت داشتیم. خیلی مقید بودیم، در جشن‌ها و ایام سرور، مجالس جشن بگیریم و ایام سوگواری را هم، سوگواری می‌گرفتیم.


شبی مصادف شده بود با ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اول شب نماز مغرب و عشا می‌خواندیم و شربتی می‌خوردیم. آن گاه با فكاهیاتی مجلس جشن و سرور ترتیب می‌دادیم.

آقایی بود به نام آقا شیخ حیدرعلی اصفهانی كه نجف‌آبادی بود. معدن ذوق بود. او كه می‌آمد من به الكفایه قطعاً به وجود می‌آمد جلسه دست او قرار می‌گرفت.

آن ایام مصادف شده بود با ایام قلب‌الاسد (۱۰ تا ۲۱ مرداد) كه ما خرماپزان می‌گوییم و نجف با ۲۵ یا ۳۵ درجه خیلی گرم می‌شد. آن سال در اطراف نجف باتلاقی درست شده بود و پشه‌هایی به وجود آمده بود كه عرب‌های بومی را اذیت می‌كرد. ما ایرانی‌ها هم كه، اصلاً خواب و استراحت نداشتیم.آن سال آنقدر گرما زیاد بود كه اصلاً قابل تحمل نبود نكته سوم این‌كه حجره من رو به شرق بود. تقریباً هم مخروبه بود.من فروردین را آنجا به طور طبیعی مطالعه می‌كردم و می‌خوابیدم. اردیبهشت هم مقداری قابل تحمل بود، ولی دیگر از خرداد امكان استفاده از حجره نبود.


گرما واقعاً كشنده بود. وقتی می‌خواستم بروم از حجره كتاب بردارم مثل این بود كه با دست نان را از داخل تنور برمی‌دارم، در اقل وقت و سریع!

با این تعاریف این جشن افتاده بود به این موقع، در بغداد و بصره و نجف، گرما تلفات هم گرفته بود. ما بعد از شب نشستیم، شربت هم درست شد، آقا شیخ حیدرعلی اصفهانی كه كتابی هم نوشته بود به نام «شناسنامه خر» آمد.

مدیر مدرسه‌مان، مرحوم آقا سیداسماعیل اصفهانی هم آنجا بود. به آقا شیخ علی گفت: آقا شب نمی‌گذره، حرفی داری بگو، ایشان یك تكه كاغذ روزنامه در آورد.

عكس یك دختر بود كه زیرش نوشته بود «اجمل بنات عصرها» (زیباترین دختر روزگار)، گفت: آقایان من درباره این عكس از شما سوالی می‌كنم.

اگر شما را مخیر كنند بین این‌كه با این دختر به طور مشروع و قانونی ازدواج كنید (از همان اولین لحظه ملاقات عقد جاری شود و حتی یك لحظه هم خلاف شرع نباشد) و هزار سال هم زندگی كنید، با كمال خوشرویی و بدون غصه، یا این‌كه جمال علی(ع) را مستحباً زیارت و ملاقات كنید، كدام را انتخاب می‌كنید.

سوال خیلی حساب شده بود. طرف دختر حلال بود و زیارت علی(ع) هم مستحبی. گفت: آقایان واقعیت را بگویید. جانماز آب نكشید، عجله نكنید، درست جواب دهید.

اول كاغذ را مدیر مدرسه گرفت و نگاه كرد و خطاب به پسرش كه در كنارش نشسته بود با لهجه اصفهانی، گفت: سیدمحمد! ما یك چیزی بگوییم نری به مادرت بگویی‌ها؟ معلوم شد نظر آقا چیست. شاگرد اول ما نمره‌اش را گرفت! همه زدند زیر خنده. كاغذ را به دومی دادند. نگاهی به عكس كرد و گفت: آقا شیخ علی، اختیار داری، وقتی آقا (مدیر مدرسه) این‌طور فرمودند مگر ما قدرت داریم كه خلافش را بگوییم. آقا فرمودند دیگه! خوب در هر تكه خنده راه می‌افتاد.

نفر سوم گفت: آقا شیخ حیدر این روایت از امام علی(ع) معروف است كه فرموده‌اند: «یا حارث حمدانی من یمت یرنی» (ای حارث حمدانی هر كی بمیرد مرا ملاقات می‌كند)‌

پس ما ان‌شاءالله در موقعش جمال علی(ع) را ملاقات می‌كنیم! باز هم همه زدند زیرخنده، خوب اهل ذوق بودند. واقعاً سوال مشكلی بود. یكی از آقایان گفت: آقا شیخ حیدر گفتی زیارت آقا مستحبی است؟ گفتی آن هم شرعی صد درصد؟ آقا شیخ حیدر گفت: بلی.

گفت: والله چه عرض كنم. (باز هم خنده حضار)‌

نفر پنجم من بودم. این كاغذ را دادند دست من. دیدم كه نمی‌توانم نگاه كنم، كاغذ را رد كردم به نفر بعدی، گفتم: من یك لحظه دیدار علی(ع) را به هزاران سال زناشویی با این زن نمی‌دهم. یك وقت دیدم یك حالت خیلی عجیبی دست داد. تا آن وقت همچو حالتی ندیده بودم. شبیه به خواب و بیهوشی بلند شدم. اول شب قلب‌الاسد وارد حجره‌ام شدم، حالت غیرعادی، حجره رو به مشرق دیگر نفهمیدم، یك‌بار به حالتی دست یافتم. یكدفعه دیدم یك اتاق بزرگی است یك آقایی نشسته در صدر مجلس، تمام علامات و قیافه‌ای كه شیعه و سنی درباره امام علی(ع) نوشته در این مرد موجود است. یك جوانی پیش من در سمت راستم نشسته بود. پرسیدم: این آقا كیست؟

گفت: این آقا خود علی(ع) است، من سیر او را نگاه كردم. آمدم بیرون، رفتم همان جلسه، كاغذ رسیده دست نفر نهم یا دهم، رنگم پریده بود. نمی‌دانم شاید مرحوم شمس‌آبادی بود خطاب به من گفت: آقا شیخ محمدتقی شما كجا رفتید و آمدید؟ نمی‌خواستم ماجرا را بگویم، اگر بگم عیششون بهم می‌خوره، اصرار كردند و من بالاخره قضیه را گفتم و ماجرا را شرح دادم، خیلی منقلب شدند.

خدا رحمت كند آقا سیداسماعیل (مدیر) را خطاب به آقا شیخ حیدر، گفت: آقا دیگر از این شوخی‌ها نكن، ما را بد آزمایش كردی. این از خاطرات بزرگ زندگی من است.

اولویتهای اجرایی و برنامه ای سازمان جهاد كشاورزی اصفهان

 در سال 1391

 

ردیف

فعالیت

1

توجه ویژه به اجرای طرحها و پروژه های مرتبط با افزایش راندمان مصرف آب در بخش كشاورزی از جمله روشهای نوین آبیاری ، ‌شبكه های فرعی ، ایزولاسیون انهار سنتی ،‌ تسطیح دقیق و ...

2

اجرای مطلوب مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها در بخش كشاورزی خصوصا بسته های حمایتی با تاكید بر اصلاح سیستم واحدهای پرمصرف انرژی (مرغداری ها ، ‌واحدهای گلخانه و ...)

3

توسعه واگذاری امور تصدی گری به بخش غیردولتی با محوریت سازمان نظارم مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی و شركت های تحت پوشش آن

4

توجه جدی به تولید محصولات ویژه در بخش كشاورزی (تولید محصول با رعایت حد مجاز آنتی بیوتیك ها و باقیمانده سموم)

5

افزایش سطح مبارزه بیولوژیك با بیماریها و آفات گیاهی و استفاده از كودهای آلی در جهت كمك به ایجاد كشاورزی و محیط زیست پایدار

6

گسترش آموزشهای كاربردی و ترویجی در سطح مزارع با رویكرد استفاده از ظرفیتهای قانون افزایش بهره وری بخش كشاورزی و استفاده از توان بخش غیر دولتی و رسانه ملی

7

حمایت از تغییر الگوی كشت از محصولات زراعی با مصرف آب بالا و كم بازده به محصولات زراعی كم مصرف ، گیاهان علوفه ای و باغات مثمر با تاكید بر استفاده از ارقام مقاوم و نوین

8

حمایت از  تكمیل طرحهای نیمه تمام صنایع تبدیلی و اقتصادی كردن ظرفیت واحدهای تولیدی بخش كشاورزی با اولویت دام و طیور و ارتقاء سطح تكنولوژی آنها در جهت افزایش بهره وری و با رویكرد توسعه صادرات محصولات كشاورزی

9

حفاظت از اراضی كشاورزی و جلوگیری از تغییر كاربری آنها با استفاده از اطلاع رسانی و اهرم های قانونی

10

توسعه سرمایه گذاری در بخش كشاورزی با اولویت زیربخش های دام و طیور ، باغبانی و صنایع تبدیلی با استفاده از منابع در اختیار و سرمایه گذاری اشخاص و فراهم كردن بسترهای مناسب در مناطق مستعد. كشت بدون خاك گلها و سبزیجات در بسترهای سیار )

 

در فرهنگ سنتی ایران از قدیم الایام چندروزی قبل از عید نوروز اقدام به كشت سبزه های نوروزی در منازل می گردیده كه هم اكنون نیز ادامه دارد ، این سبزه ها كه بیشتر از بذر گندم ، جو ، عدس ،‌ماش و از این قبیل می باشد طوری كاشته می شوند كه برای عیدنوروز به ارتفاع 15 الی 20 سانتی متر رسیده باشند و همانطور كه همه می دانند در روز سیزده فروردین همزمان با بیرون رفتن از منزل  این سبزه ها در آبراهه ها و یا محل تفریح رها می شوند. تداوم این نوع كشت ها علاوه بر حفظ فرهنگ سنتی در برخی موارد درمنازل جنبه زینتی هم داشته است. با این وصف اگر به روش كشت این سبزه ها طی هزارها سال توجه كنیم ملاحظه می شود كه خود نوعی كشت بدون خاك یا آبكشت می باشد كه در ظروفی مختلف انجام می شده است پس به جرٌات می توان گفت كه این شیوه منشاء اولیه كشت بدون خاك بوده است.

            اخیراً كشت بدون خاك بعنوان یك تكنولوژی نوین تولید توسعه پیداكرده و هم اكنون در كشور ما به طرق مختلف درحال گسترش می باشد. دراین مقاله پرورش گلهای زینتی و تولید سبزیجات در منزل به روش فوق بیان می شود دراین روش بستر كشت بصورت ظرف، لوله ، یا ناودانی قابل حمل و جابجایی است و در آنها از مواد مصنوعی دانه بندی شده مثل پرلیت به اضافه پیت ماس برای انتقال محلول غذایی به ریشه و پایداری گیاه استفاده می شود كه این مجموعه راآوند كشت ( كشت ظرفی ) می نامیم.

            پس از بذركاری و سبز شدن آن دربستر، آبیاری به همراه محلول غذایی كامل یك در هزار و 6 روز در هفته توصیه می شود و یك روز هم كه آبشویی خواهد شد این روش می تواند بخش اعظمی از نیاز خانواده ها را در رابطه با پرورش گلها و سبزیجات برطرف نماید. البته ممكن است این تصور پیش آید كه برای این روش باید وقت و امكانات بسیار زیادی صرف گردد، درصورتی كه این سیستم طوری طراحی شده كه علاوه بر ورود علم كشت گیاهان بدون خاك در منزل وقت ناچیزی حتی كمتر از نگهداری گلدانهای منازل صرف انجام آن می شود،فقط برای آبیاری روزانه یك یا دوبار بطور دستی و یا به وسیله موتور آكواریوم و یك تایمر می توان بطورخودكارو سیستمیك انجام داد.

باید گفت شرایط اقلیمی مناسب در منزل مثل اطاقها، محوطه پذیرایی و نقاط مناسب دیگر پاسیو ، نزدیك به شرایط گلخانه است، لذا با اجرای این عمل ، شهروندان می توانند علاوه بر پرورش گلهای زینتی ،‌ برای تامین سبزیجات و صیفی جات خانگی خود نیز اقدام نمایند .

            آشنایی افراد علاقه مند به كشت بدون خاك و تولید هر نوع سبزیجات خوراكی و یا پرورش گلهای زینتی در هر زمان و حداقل مكان موردنیاز می تواند شرایط مناسبی را برای سرگرمی و لذت از زیبائیهای طبیعت در محیط مسكونی بوجود آورد.

            این روش تولید بعنوان یك كار ذوقی بسیار سومند است كه دارای لذت روحی و روانی می باشد،مثلا می توان یك طبقه كشت را بایك طبقه آكواریوم ماهیهای زینتی یا با گیاهان آبزی ادغام و مشتركاً روی یك چهارپایه قابل حمل نصب نمود و یا تزئین بخش مركزی میز پذیرایی یا فضاهای اداری را با آن انجام داد.

            از نتایج دیگر آن ، پرورش گل و ایجاد فضای سبز برای خانوارهای آپارتمان نشین است كه هیچگونه فضای سبز ، باغچه ای یا پاسیوئی ندارند زیرا با این روش با اشغال یك تا دو متر مربع از فضای پذیرایی یا تراس یا هر جای دیگری از منزل كه نور مناسب مستقیم یا غیرمستقیم دارد می توان بستركشت سیار را بوجود آورد كه براحتی هم قابل انتقال و جابجا كردن باشد. حال اگر تولید سبزیجات خوراكی مدنظر باشد اطمینان از سلامتی مصرف این گونه سبزیجات كاملاً وجود دارد زیرا عاری از هرگونه مصرف سموم نباتی و ذخیره كودهای شیمیایی بالاخص تركیبات نیتراته و آلاینده های میكروبی و فلزات سنگین می باشد متاسفانه هم اكنون بسیاری از سبزیجات گلخانه ای و یا كشت های هوای آزاد آلوده به سموم سیستمیك ،‌كودهای نیتراته و یا فلزات سنگین و دیگر میكروبهای موجود در فاضلابهای شهری و صنعتی می باشد كه به وسیله انها آبیاری میشوندو با شستشو براحتی از بین نمی روند.

            وجود آوند كشت در منازل نمونه ای از یك پدیده علمی نوینی است كه در اثنای اجرا و مدیریت آن نوعی روابط احساسی و معقولی را به همراه افزایش اعتماد به نفس بین اعضاء خانواده ها بوجود می آورد.

احساس لذت جویی از زیبایی های طبیعی كه بدست خود فرد خلق می شود نه تنها باعث تعدیل استرسهای بوجودآمده در مواجهه با امور روزمره در زندگی می شود بلكه موجب افزایش توانایی های روحی و سلامتی جسمی نیز می شود بدیهی است با تداوم این روشها مطمئنا گام برداشتن در جهات مثبت و مشابه به صورت یك عرف جمعی درخواهد آمد.

بنابراین انعطاف پذیری در رشد علمی و مهارتی اعضاء خانواده ها عامل موثری است كه نتایج موصوف را بدنبال خواهد داشت كه نشانه رشد فرهنگی در اینگونه خانواده هاست.

 
  دستورالعمل احداث باغ بادام 
با عنایت به اینكه سرمایه گذاری برای احداث باغ به منظور بازدهی سرمایه در درازمدت انجام می شود، رعایت توصیه ها و اصول فنی باغبانی الزامی است ، بنابراین جهت افزایش دانش فنی و سطح آگاهی بــاغداران و متقاضیان احـــداث باغ بادام توجه آنــان را به نكات فنی ذیل جلب می نمائیم:

    1 بادام در خاك سبك و عمیق و با PH بین 7 تا 8 و زهكشی مناسب بخوبی رشد می كند ،

 2-با توجه به اینكه گلهای درختان بادام زود باز می شود به سرمای بهاره حساس هستند لذا توصیه می شود از ارقام دیرگل مناسب منطقه از قبیل آذر، سهند، شكوفه، یلدا و ارقام 12 و 15 و 17 و 18 و 21 شاهرود استفاده شود.

       3. با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه نهال سالم ، مناسب و سازگار با منطقه انتخاب گردد.

        4. نهال انتخابی باید دارای پایه و پیوندك معین و گواهی شده باشد و به طور صحیح تهیه و حمل گردد. در هنگام كندن نهالها دقت شود ریشه ها آسیب نبیند و قبل از حمل و بارگیری ریشه ها داخل گونی نخی مرطوب و نایلون قرار گرفته و با كامیون اطاق دار حمل شود.

         5. برای افزایش باردهی درختان بادام علاوه بر نهالهای اصلی ، از ارقام گرده زا نیز با نسبت مشخص استفاده شود ، ( نسبت درختان گرده زا به درختان اصلی حداقل 1به 5 می باشد و باید دقت نمود رقم گرده زا نیز خود از ارقام تجاری و پر محصول بوده و گلدهی آن همزمان با رقم اصلی باشد.

         6. قبل از احداث باغ خاك و آب زمین موردنظر آنالیز شود.

         7. رعایت فاصله كاشت الزامی است و حداقل فاصله نهالها ازهم 4 متر باشد

      8. ازكشت مخلوط نهالهای بادام باسایر نهالها خودداری شود ، ( تنها نهالی كه به عنوان كشت همراه توصیه می شود هلو می باشد كه در بین نهالهای بادام به صورت یك درمیان قابل كشت است )

        9. ابعاد چاله های كشت نهال حداقل 1*1*1 متر باشد.

       10. قبل از كاشت ریشه های زخمی واضافی هرس شود. 11

        . قبل از كاشت حتماً ریشه ها ضدعفونی شود ( برای ضدعفونی ریشه ها از مخلوط 100 لیتر آب و 10 كیلو خاك رس الك شده و 10 كیلو كوددامی الك شده و 300 گرم سم اكسی كلرور مس استفاه شود)

      12. برای پركردن چاله ها قبل از كاشت از مخلوط خاك سطحی مرغوب و كوددامی پوسیده و كودهای شیمیایی توصیه شده توسط آزمایشگاه استفاده شود.

      13. درهنگام كاشت دقت شود محل پیوند حدود 10 سانتی متر بالای سطح خاك قرار گیرد.

       14. دقت شود محل پیوند در جهت وزش بادغالب منطقه باشد.

      15. سربرداری نهالها طبق توصیه كارشناس باغبانی الزامی است.

       16. بلافاصله پس از كاشت آبیاری صورت گیرد (درغیر اینصورت اكثرنهالها خشك میشود) 17. از رسیدن آب به اطراف طوقه نهالها جلوگیری شود.

       18. درصورت نیاز جهت نگهداری نهالها از قیم استفاده شود.

 19. درسالهای اولیه جهت جلوگیری از آسیب خرگوش و سایر جوندگان درفصل زمستان تنه نهالها را بپوشانید

 
 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Health Benefits of Coconut Oil
یکشنبه 29 مهر 1397 09:30 ب.ظ
Wow, this paragraph is fastidious, my younger sister
is analyzing these things, thus I am going
to convey her.
minecraft secret free download
پنجشنبه 26 مهر 1397 08:37 ب.ظ
Hi there, after reading this awesome piece of writing i am as well cheerful to share my
familiarity here with colleagues.
tinder dating site
چهارشنبه 25 مهر 1397 12:52 ق.ظ
This design is wicked! You obviously know how to
keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Great job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
victorinox swiss army knives classic 58mm
شنبه 14 مهر 1397 02:26 ب.ظ
Have you eveг thougһt aЬout including a little bit
m᧐re than just yoսr articles? I mean, what you say is valuhable and
everything.But think about if you aded some gret phktos or video clips to giνe your posts more,
"pop"! Your content iѕs excellent but with pics and clips,
this website could certainly be one of the gгеatest in its niche.
Aweѕome blog!
minecraft
جمعه 13 مهر 1397 11:08 ب.ظ
Wow that was unusual. I just wrote an very long comment but after I clicked submit
my comment didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Regardless, just wanted to say fantastic blog!
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 11:44 ق.ظ
Thanks on your marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you
will be a great author. I will remember to bookmark your blog
and may come back in the future. I want to encourage
you to continue your great posts, have a nice weekend!
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 05:28 ق.ظ
What i do not understood is actually how you're now not actually much more neatly-liked than you might be right now.
You are so intelligent. You understand therefore considerably when it comes to this topic, made me for my part imagine it from a lot of varied angles.
Its like women and men aren't involved unless it's one thing to accomplish with Girl gaga!
Your individual stuffs outstanding. Always
take care of it up!
minecraft
دوشنبه 9 مهر 1397 03:57 ق.ظ
It is appropriate time to make some plans for the long
run and it's time to be happy. I've learn this put up
and if I may I desire to suggest you few interesting things or suggestions.
Maybe you could write next articles referring to this
article. I wish to learn more things approximately it!
minecraft
شنبه 7 مهر 1397 05:41 ب.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did
you hire someone to do it for you? Plz answer back as I'm looking to create my own blog and would like to find out where u
got this from. many thanks
minecraft
شنبه 7 مهر 1397 01:17 ق.ظ
Hello my loved one! I want to say that this article is amazing, nice written and include almost all significant infos.
I'd like to peer extra posts like this .
minecraft
دوشنبه 2 مهر 1397 07:27 ب.ظ
I enjoy, lead to I found exactly what I was taking a look for.
You have ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have
a nice day. Bye
minecraft
پنجشنبه 22 شهریور 1397 06:20 ق.ظ
When someone writes an article he/she keeps the plan of a user
in his/her brain that how a user can be aware of it. So that's why this paragraph is great.

Thanks!
chocolate
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:23 ق.ظ
Nice weblog right here! Additionally your website rather
a lot up very fast! What host are you the usage of? Can I am getting your affiliate link
in your host? I wish my web site loaded up as fast as yours lol
How much does it cost for leg lengthening?
شنبه 7 مرداد 1396 01:28 ق.ظ
You need to take part in a contest for one of the
best websites on the internet. I will highly recommend this blog!
What causes pain in the back of the heel?
جمعه 6 مرداد 1396 06:07 ب.ظ
What's up, its pleasant paragraph regarding media print, we all
be aware of media is a fantastic source of data.
How do you get taller?
جمعه 30 تیر 1396 11:01 ق.ظ
This article provides clear idea in support of the new people of
blogging, that genuinely how to do blogging.
c diff and foot pain
دوشنبه 12 تیر 1396 10:25 ب.ظ
Glad to be one of several visitors on this awful website :D.
http://willettebroekemeier.wordpress.com
یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 08:25 ق.ظ
Wow! This blog looks just like my old one! It's on a completely different subject but
it has pretty much the same page layout and
design. Superb choice of colors!
Salina
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:43 ب.ظ
This is really interesting, You're a very
skilled blogger. I've joined your rss feed and look forward to
seeking more of your fantastic post. Also, I've shared
your website in my social networks!
manicure
پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396 12:59 ق.ظ
Hi great website! Does running a blog like this require
a great deal of work? I have absolutely no knowledge of
coding but I was hoping to start my own blog in the near future.
Anyways, should you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
I know this is off topic but I just needed to ask.
Kudos!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 08:13 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your
weblog and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed
account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently
fast.
جمعه 11 فروردین 1391 06:03 ب.ظ
سلام من از نظر روحی دچار افسردگی شدید هسنم فکر میکردم با پیدا شدن یه شوهر خوب مشکلم بر طرف میشه حالا با خوندن مطلب شما فهمید که چه اشتباه بزرگی میکردم و باید سبزه بکارم تا حالم خوب شه الهی خیر از جوونیت ببینی که ما رو راهنمایی می کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo