تبلیغات

استاندار اصفهان در مراسم افتتاح سالن مدیریت بحران در زرین شهر:

طرح جامع مدیریت بحران و خطرپذیری استان اجرایی خواهد شد

سالن چندمنظوره مدیریت بحران باحضور مهندس قدمی معاون وزیر و رئیس مركز مدیریت بحران كشور ، استاندار و تنی چند از مدیران استان اصفهان، فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولان بویژه نماینده جدید شهرستان لنجان در زرین شهر به بهره برداری رسید. استاندار اصفهان در مراسم افتتاح این سالن چندمنظوره گفت: استراتژی مدیریت بحران استان در سال 91 اجرای طرح های پیشگیرانه در حوادث غیرمترقبه است. دكتر ذاكر اصفهانی افزود: آمادگی مقابله با حوادث پیش بینی نشده لازم و ضروری است.وی همچنین با اشاره به استمرار خشكسالی، بر ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه آب توسط همه بخش ها تأكید نمود. رئیس شورای هماهنگی مدیریت استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا پایان سال جاری، طرح جامع مدیریت بحران و خطرپذیری استان با همكاری مراكز علمی و با هدف ایمن سازی شهرها و روستاها اجرایی خواهد شد.

فرماندار شهرستان لنجان:

تعامل مجموعه ها در شهرستان موجب حركت رو به جلو خواهد بود

تعامل مجموعه ها در شهرستان موجب حركت رو به جلو خواهد بود. علی كریم زاده فرماندار شهرستان لنجان در جلسه كمیته شهرستانی بسیج سازندگی با اعلام این مطلب و یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری برای توسعه و پیشرفت كشور با تكیه بر همدلی و همگامی افزود: در سال گذشته با همكاری و همدلی خوب دستگاه های اداری و سازمانها، شاهد اجرای خوب طرح ها و پروژه ها در سطح شهرستان بودیم. وی ضمن تشكر از همكاری خوب و دوسویه ادارات و سازمانها با ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، تحقق شعار سال جاری مبنی بر تولیدملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی را نیازمند تعامل و همدلی بیش از پیش دانست. فرماندار شهرستان لنجان با اشاره به آغاز طرح هجرت3 در دو بخش اردوهای هجرت شامل كلاس های اوقات فراغت و فعالیت های تابستانه و همچنین اردوهای سازندگی بسیج تأكید كرد: همه مجموعه ها باید در راستای محرومیت زدایی و توسعه مناطق، به ویژه مناطق كمتر توسعه یافته، با نیروی مقاومت بسیج همكاری و تعامل داشته باشند. كریم زاده همچنین به تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور و سازمان بسیج سازندگی اشاره و تصریح كرد: باید به مشكلات مناطق شهری و روستایی بر اساس قانون و مقررات رسیدگی شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان هم طی سخنانی، فضاسازی فرهنگی در جهت اقبال مردمی از استفاده كالاهای ایرانی را لازم و آن را موجب افزایش تولیدات داخلی و جلوگیری از وابستگی به خارج از كشور عنوان كرد. سرهنگ خاشعی همچنین خواستار همكاری ادارات و نهادها با بسیج سازندگی در سطح شهرستان شد.

گفتنی است در این جلسه كه شهرداران، بخشداران، رؤسای شوراهای اسلامی شهر، دهیاران و تنی چند از مدیران شهرستان لنجان حضور داشتند، درخصوص تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان بسیج سازندگی و سازمان شهرداریها و دهیاریها بحث و تبادل نظر و مقرر شد شهرداران و دهیاران ظرف مدت 15 روز عرصه هایی كه در آن امكان همكاری با بسیج سازندگی وجود دارد را به كمیته شهرستانی منعكس نمایند.

 فرماندار شهرستان لنجان خبر داد:

آغاز قریب الوقوع عملیات اجرایی متروی اصفهان - زرین شهر

فرماندار شهرستان لنجان در جلسه كمیته هماهنگی اجرای طرح مترو با اشاره به آغاز قریب الوقوع عملیات اجرایی متروی اصفهان - زرین شهر گفت: با اخذ موافقت وزیر محترم راه وشهرسازی، برآوردهای ریالی و كارشناسی های لازم درخصوص نحوه اجرای پروژه، ایجاد كمربندی جایگزین در مسیر اجرای طرح و مواردی از این دست انجام شده و به یاری خدا فاز اول عملیات اجرایی این پروژه مهم كه در 18 ماه پیش بینی شده آغاز خواهد شد. علی كریم زاده با تأكید بر لزوم همكاری همه جانبه كلیه ادارات، نهادها و سازمان های عمومی و دولتی در جهت تسریع و تسهیل در اجرای این پروژه، ابراز امیدواری كرد: ان شاء ا... با مطالعات و كارشناسی های دقیق، شاهد كمترین هزینه، حادثه  وخسارت احتمالی نسبت به منابع موجود و نیز پیشبرد برنامه طبق جدول زمان بندی شده باشیم كه البته حتما لازم است پیمانكاران اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز و هماهنگی با دستگه های ذیربط معمول نمایند.     

 در جلسه كمیسیون حفاری شهرستان لنجان مطرح شد:

كلنگ آغاز عملیات گازرسانی به دو روستای حاج الوان و قلعه تركی به زمین خواهد خورد

رئیس شركت گاز شهرستان لنجان در جلسه كمیسیون حفاری این شهرستان كه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شده بود گفت: به یاری خدا به زودی شاهدكلنگ زنی و آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای حاج الوان و قلعه تركی در بخش باغبهادران خبر داد. كاظمی با اعلام این خبر ابراز امیدواری كرد: با گازرسانی به این دو روستا، كلیه روستاهای شهرستان لنجان از نعمت گاز برخوردار و شهرستان لنجان به عنوان شهرستان سبز معرفی خواهد شد. وی از اداره راه و شهرسازی شهرستان خواست در اجرای این عملیات شركت گاز را یاری نماید.

بازدید شورای فنی استان اصفهان از پروژه های عمرانی شهرستان لنجان

شورای فنی استان اصفهان متشكل از كارشناسان دفتر فنی استانداری و تعدادی از ادارات كل استان از پروژه های شاخص عمرانی، فرهنگی، تفریحی و خدماتی شهرستان لنجان بازدید كرد. در این بازدید از پروژه های در دست احداث پارك سوار بزرگ ، مجتمع فرهنگی، دبیرستان حافظ و منبع آب ترمینال زرین شهر، شبكه فاضلاب شهرهای چمگردان و باغبهادران، جاده چهاربانده زرین شهر شهركرد، پارك كوهستان سده لنجان، پل ملك آباد به باغبهادران و مدرسه های سلمان و مكتبی چرمهین بازدید به عمل آمد. شورای فنی در این بازدید ضمن برآورد مشخصات و مختصات كلی و جزئی هر پروژه، از پیشرفت فیزیكی و روند اجرای هر پروژه اطلاعاتی كسب نمودند.

كمیته كار كمیسیون ماده 13 تشكیل جلسه داد

كمیته كار كمیسیون ماده 13 در فرمانداری شهرستان لنجان تشكیل جلسه داد. این كمیته كه با موضوع تعیین تكلیف اراضی خارج از حریم شهرها و بررسی پرونده های رسیده به كمیته در همین خصوص برگزار شد، به بررسی 8 فقره پرونده پرداخت كه عمده این پرونده ها مربوط به درخواست زمین برای احداث مرغداری و دامداری بود. به گفته صمدی دبیر كمیته كار كمیسیون ماده 13، این كمیته همچنین با واگذاری یك قطعه زمین به شركت خمیر و كاغذ اترك برای استفاده به منظور انبار نگهداری مواد اولیه موافقت نمود. صمدی افزود: چندی پیش فقدان زمین به منظور استفاده به عنوان انبار نگهداری مواد اولیه در آن شركت موجب وقوع آتش سوزی در آن شركت گردید كه مصوبه مذكور در جهت كمك به حل مشكل آن شركت و جلوگیری از بروز حوادثی از این دست بود.