تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - عكسهای كچوییه

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

معرفی کچوئیه -بخش اول (موقعیت سیاسی وجغرافیایی روستا وپیشینه تاریخی) کچوییه یکی از روستاهای شهرستان لنجان دراستان اصفهان است که در بخش باغبهادران  و در دهستان زیر کوه قرار گرفته است. این روستا خود مرکز دهستان زیرکوه میباشد،که تا مرکز بخش(شهرباغبادران)15کیلومتروتامرکز شهرستان (زرین شهر)20کیلومتر فاصله دارد.

روستای کچوییه به لحاظ موقعیت جغرافیایی در 51درجه و2دقیقه طول شرقی و32درجه و25 دقیقه عرض شمالی واقع شده است وارتفاع آن نسبت به سطح دریا1758متر میباشد. روستای کچوییه در موقعیت خاصی واقع شده به طوریکه در فاصله نسبتا کمی از رودخانه زاینده رود واقع شده است.این روستا از سمت شمال شرقی به روستای زمان آباد واز سمت شمال غربی به شهر چرمهین ،از سمت جنوب غربی به روستای هاردنگ واز سمت شرق وجنوب به زمینهای کشاورزی محدود شده است.

وجود آب علت اصلی تجمع و سکونت به حساب می آید و بعد از عامل آب حاصلخیزی خاک است که در شکل گیری و تجمع سکونتگاه های روستایی موثر است که روستای کچوئیه از هر دو نعمت برخوردار میباشد.

]سابقه تاریخی روستا با توجه به گفته اهالی مربوط به 700 سال قبل می باشد،در حال حاضر ساختمان قدیمی که سابقه روستا را مشخص کنددر روستا وجود ندارد وساختمان قبلی مسجد جامع نیز که مربوط به حدود80سال قبل بوده تخریب شده وبه جای آن ساختمان جدید احداث گردیده است وجه تسمیه کچوئیه نیز به علت کج راه بودن آن نسبت به جاده قدیم شهرکرد می باشد زیرا در قبل تونل هاردنگ وجاده جدید خوزستان وجود نداشته وکچوئیه در حقیقت کج راهیه بوده است.

حوزه روستایی کچوئیه شامل:کچوئیه،هاردنگ،زمان آباد ومحمود آباد می باشد.

مراسم جشن درختکاری روز 15 اسفند ماه 1390در  کچوییه با حضور فرماندار محترم شهرستان لنجان ، بخشدار وشورای محترم بخش باغبادران ، مدیر محترم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنجان شورای اسلامی ودهیارمحترم كچوییه ، هیئت مدیره ومدیرعامل محترم اولین شركت تعاونی فراگیرملی دهستانی صالحین زنده رود(درایران) و دیگر مسئولین برگزار شد.همچنین دانش آموزان مدارس كچوییه در این مراسم حضور پرشوری داشتند

این مراسم در محل احداث پارک جنگلی کچوییه اولین درختان این پارک در دست احداث توسط مسئولین محترم فوق كشت گردید.

در این پارک بیش از 3000 اصله درخت کاشته خواهد شد..روز درختکاری کچوییه
 

 

Admin Logo
themebox Logo