تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی صالحین زنده رود - ادامه خبرهای مهم ایران

سال اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی

www.leader.ir  
دیدار معلمان و مسئولان آموزش و پرورش (1391/02/13
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر كشور، ضمن تبیین جایگاه رفیع و نقش بی بدیل معلم، در پایه ریزی جامعه ای سرآمد و مبتنی بر فضیلت های انسانی و علم و دانش، لزوم برنامه ریزی دقیق برای اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را یادآور شدند و با اشاره به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تأكید كردند: ملت ایران روز جمعه یكبار دیگر با حضور در صحنه، هوشیاری، بصیرت و موقع شناسی مثال زدنی خود را به نمایش خواهد گذاشت.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه در ایام  بزرگداشت روز معلم برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و تبریك روز معلم ، در بیان جایگاه والا و ارزشمند معلم افزودند: مهمترین ویژگی معلم این است كه انسانهایی با استعدادها، عواطف، احساسات و ظرفیت های فراوان در اختیار او قرار دارند و تلاش و ابتكار معلم می تواند از این كودكان و نوجوانان، دانشمندان برجسته و انسانهای صالح، دانا و توانا بسازد.
حضرت آیت الله خامنه ای، آحاد مردم، آموزش و پرورش و خود معلمان را به قدرشناسی منزلت و جایگاه معلم توصیه و خاطرنشان كردند: عملكرد صحیح، با تدبیر، و دلسوزانه معلم، قطعاً می تواند بنیان مستحكمی را در جامعه پایه ریزی كند كه بسیاری از مشكلات فرهنگی، اخلاقی و رفتاری، در آن حل شده، باشد.
ایشان همچنین با اشاره به فراگیری بی بدیل وزارت آموزش و پرورش در سراسر كشور و حتی در دورترین نقاط، مسئولیت این وزارتخانه را مضاعف دانستند و افزودند: در سالهای اخیر اقدامات قابل تقدیری در آموزش و پرورش انجام شده كه مهمترین آنها تهیه سند تحول بنیادین است اما رسالت اصلی، اجرای این سند تحول است.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: لازمه اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش، برنامه ریزی دقیق و تهیه نقشه راه و عمل به آن، تا رسیدن به اهداف ت� �یین شده، است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اهمیت بسیار بالای آموزش و پرورش در كشور و نقش آن در تربیت صحیح جوانان و ترویج فضائل اخلاقی در جامعه، خاطرنشان كردند: آموزش و پرورش باید برای نوجوانان و جوانان الگو سازی كند كه بهترین الگوها نیز نوجوانان و جوانان شهید هستند.
ایشان افزودند: باید رفتار و صفات ارزشمند شهدا از جمله غیرت، همت، صداقت، سلامت، فداكاری، بینش والا، رفتار نیك با مردم و پدر و مادر،‌ و همچنین دوستان در مقابل چشم نسل جوان امروز قرار داده شود.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: علاوه بر آموزش و پرورش، دستگاههای تبلیغاتی، صدا و سیما، دستگاههای دولتی و روحانیون نیز در معرفی الگوها و الگوسازی در جامعه، مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزودند: ملت ایران همواره هوشیارانه و در لحظه لازم، كار به هنگام را انجام داده است كه نمونه بارز آن حضور گسترده و درخشان مردم در مرحله اول انتخابات مجلس در اسفند ماه بود كه این موقعیت شناسی تأثیر خود را هم گذاشت.
ایشان با اشاره به تمام نشدن كار انتخابات مجلس نهم، تأكید كردند: ملت ایران با قدم بلندی كه در روز جمعه پانزدهم اردیبهشت برخواهد داشت و با حضور در پای صندوقهای رأی و كامل كردن مجلس نهم، بار دیگر موقع شناسی خود را به دنیا نشان خواهد داد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه در شرایط كنونی جهان ملتها برای دستیابی به موفقیت باید هوشیارانه در صحنه باشند و ظرفیت های خود را به میدان بیاورند، افزودند: به لطف خداوند، ملت ایران، در صحنه حضور دارد و بصیر و موقع شناس است و دشمن خود را هم به خوبی می شناسد و فریب تظاهر ریاكارانه او به دوستی را نیز نمی خورد.
حضرت آیت الله خامنه ای، انتخابات را یكی از مظاهر حضور در صحنه دانستند و خاطرنشان كردند: در شرایط كشمكش میان قدرتهای مادی ، ملت ایران برای اینكه بتواند از حقوق خود و نسلهای آینده دفاع كند، باید همواره حضور در صحنه و هوشیاری را حفظ كند.
ایشان با تأكید بر اینكه افق آینده برای ملت ایران بسیار روشن است، افزودند:‌ به فضل پروردگار قطعاً فردای ایران اسلامی بهتر از امروز خواهد بود.
در ابتدای این دیدار آقای حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب سند تحول بنیادین گفت: برای اجرایی شدن این سند، 12 كار گروه تخصصی در مركز و هفتصد و پنجاه ستاد در كشور تشكیل شده است.
وی با اشاره به تغییر ساختار در آموزش و پرورش و افزایش ظرفیت پرورشی افزود: تشكیل معاونت تربیت بدنی و سلام� �، برنامه ریزی برای اجرای نهضت ملی حفظ قرآن، ساخت یكهزار سالن ورزشی، برنامه ریزی برای مراقبت از آسیب های اجتماعی، تكمیل پوشش آموزشی در همه روستاها، و توجه ویژه به دانش آموزان نخبه از جمله اقدامات انجام گرفته ، است.

در دیدار نخست وزیر عراق مطرح شد:
 
تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتدار روز افزون عراق در دنیای عرب و منطقه (۱۳۹۱/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۲)
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در دیدار آقای نوری مالکی نخست وزیر عراق و هیأت همراه، با اشاره به اقتدار روزافزون عراق در دنیای عرب و منطقه آن را مایه خرسندی فراوان جمهوری اسلامی ایران دانستند و تأکید کردند: تلاش برای افزایش اقتدار عراق بویژه از طریق  بسترسازی جهاد علمی مستمر و همچنین ایجاد نهضت سازندگی در سراسر عراق، موفقیتها و استحکام جایگاه ملت و دولت عراق را دو چندان خواهد کرد.
ایشان با تأکید بر اینکه برخی موضوعات و قضایای ماههای اخیر، مظهر اقتدار ملت و دولت عراق در دنیای عرب و اسلام بوده است، افزودند: خروج کامل نظامیان امریکایی از عراق از جمله این موضوعات و رویداد بسیار مهم و موفقیت بزرگی است که با استقامت دولت و نشان دادن اراده عمومی و ملی در عراق، به دست آمد.
رهبر انقلاب اسلامی برگزاری نشست سران اتحادیه عرب در بغداد را یکی دیگر از زمینه های اقتدار عراق برشمردند و خاطرنشان کردند: برخی طرفها، تلاش گسترده ای را برای بیرون نشان دادن عراق از دنیای عرب انجام دادند اما با برگزاری نشست سران اتحادیه عرب در بغداد، عراق اکنون در رأس این اتحادیه قرار دارد و نخست وزیر عراق رئیس اتحادیه عرب است.
ایشان با اشاره به سابقه و جایگاه کهن عراق در دنیای عرب تأکید کردند: با توجه به این سابقه و استعدادهای طبیعی و انسانی عراق، بازگشت این کشور به جایگاه و اقتدار واقعی خود، دور از انتظار نیست.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اقتدار روزافزون عراق دشمنانی دارد، خاطرنشان کردند: اقتدار هر کشوری نیازمند پیش زمینه ها و ابزاری است که مهمترین آنها، پیشرفت علمی و سازندگی و خدمت رسانی به مردم است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تجربه بسیار خوب ایران در زمینه حرکت علمی و نتایج غیرقابل تصور آن، افزودند: باید در عراق که مرکز استعدادهای علمی دنیای عرب است، یک نهضت علمی آغاز شود و دانشگاهیان و نخبگان به سمت جهاد علمی سوق داده شوند.
ایشان درخصوص سازندگی نیز خاطرنشان کردند: باید با سازماندهی جوانان و ایجاد زمینه های لازم، یک نهضت سازندگی و خدمت به مردم، در سراسر عراق آغاز شود.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان تأکید کردند: افق آینده برای مردم عراق، درخشان تر از شرایط کنونی خواهد بود.
آقای نوری مالکی نخست وزیر عراق نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، به مذاکرات خود در تهران اشاره کرد و گفت: به لطف خداوند روابط ایران و عراق در زمینه های مختلف گسترش پیدا کرده و هیأتهای مختلف صنعتی و تجاری از دو کشور دائماً در حال رفت و آمد و رایزنی هستند.
نخست وزیر عراق اظهار امیدواری کرد: مذاکرات تهران زمینه ساز گسترش بیش از پیش همکاریهای ایران و عراق شود.
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۱
مسئولان سیاست خارجی مذاکرات ملی را از جلیلی بیاموزند
به جرات می توان دست برتر تیم مذاکره کننده ایرانی در مقابل غرب و عدم کرنش دکتر سعید جلیلی در مقابل غرب را عامل اصلی موفقیت تیم مذاکره کنند هسته ای دانست. تیمی که در برابر پارس غرب ایستاد و عقب نشینی نکرد و باعث شد تا نمودار سینوسی خشم غرب از نقطه اوج به قعر را شاهد باشیم . . .
بولتن نیوز: در رفتارشناسی حیوانات آمده است که نمودار خشم سگ‌ها به صورت سینوسی است.اگر سگ خشنی به شما حمله كرد، خودتان را به هیچ وجه نبازید. سگ‌ها به افراد ترسو بیشتر حمله می‌كنند بنابراین سعی كنید هیچ حركتی حاكی از ترس از خود بروز ندهید.فرار كردن در این موارد نه تنها سودی نخواهد داشت بلكه او را بیشتر ترغیب به حمله كرده و اغلب اوقات نتیجه فرار، گاز گرفتگی‌های دردناك است. بنابراین همان‌جایی كه هستید بایستید


از ابتدای عمر با برکت جمهوری اسلامی ایران، اگر نتوان گفت که همیشه ولیکن به جرات اکثر اوقات مواجهه  غرب با کشورمان مصداق بارزی از رویارویی سگ و انسان بوده است. هر کجا که مسئولین کشور در مقابله با غرب کرنش کرده اند، سخت مورد تاخت و تاز قرار گرفته اند. این خوی در کوچکترین موضوعات نیز متجلی شده است. اما در طرف مقابل ایستادگی و فرار را بر قرار ترجیح ندادن، نه تنها باعث صدمه به نظام نشده است، بلکه به عکس، غرب را مجبور به قبول خواسته های جمهوری اسلامی ایران کرده است. تسخیر سفارت آمریکا و عملکرد آمریکا در ماجرای تهران گیت و 8 سال دفاع مقدس که پس از آن قرار بود سرزمینی به وسعت ایران و حکومتی اسلامی وجود خارجی نداشته باشد، نمونه های این ادعاست.

در چند سال اخیر نقطه تمرکز و رویارویی ایران و غرب، فرایند هسته ای شدن کشورمان بوده است. غرب همانند گذشته "استراتژی سگ" را پیش برنده سیاست های خود تلقی کرد و بر همین راستا سعی داشت با پارس کردن و دندان نشان دادن ترس را در جان ایران اسلامی نهادینه کند تا با عقب نشینی و یا فرار ایران، غرب را ترغیب به حمله کرده و نتیجه حمله سگ چه می تواند باشد جز گاز گرفتن؟

در پرونده هسته ای ایران می توان اولین برق دندان نشان دادن غرب را در ماجرای اولین قطعنامه پیشنهادی کشورهای اروپایی در شورای حکام علیه فعالیتهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران شود. قطعنامه ای که کمتر از یکماه پس از دیدار مدیر کل آژانس بین المللی با سید محمد خاتمی رئیس جمهور کشورمان و موافقت خاتمی با حضور دائم یک تیم ارشد فنی برای  بحث و بررسی باقی موضوعات باقی مانده، صادر شد.


اما عملکرد هسته ای ایران در برابر غرب را می توان در عملکرد تیم هسته ای کشورمان جست. جایی که سید حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی پس از قطعنامه سپتامبر 2003 در دیدار با البرادعی نه تنها از عملکرد غرب گلایه نمی کند، بلکه به وی قول می دهد که ایران همکاری خود با آژانس را تسریع خواهد کرد و تمامی اطلاعات و توضیحات لازم را بدون تاخیر ارائه کند.

فهم غرب از ترس جمهوری اسلامی ایران و گام های رو به عقب، سیگنال های مربوطه را به غرب رساند و پیش زمینه عملیات استراتژی سگ را در نشست سعد آباد که به "لکه ننگ" معروف شد،عملی کرد و ایران "تعلیق داوطلبانه" را پس از مذاکره با وزرای خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه پذیرفت.

از این پس بود که حملات پی در پی غرب علیه ایران شتاب گرفت.در حالی که 19 آبان ماه 1382 ایران نامه پذیرش پروتکل الحاقی را به آژانس تسلیم کرد،11 روز بعد دومین قطعنامه علیه ایران صادر شد. سومی قطعنامه در روزهای آخر سال 82 علیه ایران به تصویب رسید.چهارمین و پنجمین قطعنامه نیز علیه ایران به تصویب رسید. این روند تا جایی پیش رفت که ایران ضمن تعلیق داوطلبانه، عملیات ساخت سانتریفیوژ را کنار گذاشت و حتی فعالیت هسته ای UCF نطنز را نیز به حالت تعلیق در آورد. با این حال

اروپا ششمین قطعنامه علیه ایران را نیز تصویب کرد تا استراتژی سگ را به طور کامل عیله کشورمان به نمایش گذاشته باشد.

اما اگر چه تیم هسته ای دولت اصلاحات در برابر غرب گاه و بیگاه عقب نشینی کرد ولیکن این روند معکوس معلوم نبود تا کی تداوم داشته باشد و بر همین اساس رهبر انقلاب به ماجرا ورود پیدا کردند و پیش از صدور قطعنامه ششم در دیدار جمعی از مسئولان نظام فرمودند:« می گویند شما باید غنی سازی را تعلیق بلند مدت کنید. چرا و به چه دلیل؟ چه ربطی بین شفاف سای و تعلیق یا توقف غنی سازی است؟»


پس از فرمایشات مقام معظم رهبری بود که مجلس هفتم برای اولین بار در چند سال دولت اصلاحات در اردیبهت 1384 سرانجام در مقابل سگ غرب ایستادگی کرد و قانون دستیابی به فعالیتهای صلح آمیز هسته ای را به تصویب برساند و عملا مانع از کرنش تیم هسته ای دولت شود.

اما ما حصل تیم اصلاحات در برنامه هسته ای با تمام هراسی که از غرب داشت چه بود؟ پاسخی غیر از هیچ نمی توان در این باره یافت.به همین جهت رهبری تنها دو روز مانده به تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بنا به فرموده رهبری مبنی بر اینکه "قفل تعلیق باید در همان دولتی شکسته شود که به آن تن داده است" تعلیق فعالیتهای هسته ای کنار گذاشته شد.

دولت نهم روی کار آمد و در اولین اقدام واحد UCF اصفهان را فعال کرد و محمود احمدی نژاد با کنار گذاشتن حسن روحانی، علی لاریجانی را مسئول مذاکره تیم ارشد هسته ای ایران کرد. اگر چه علی لاریجانی عملکرد نسبتا خوبی در این باره داشت ولیکن احمدی نژاد سعید جلیلی را بنا بر مصلحت به جای لاریجانی ابقا کرد و بدین ترتیب روند هسته ای کشورمان روند ثابت و تهاجمی به خود گرفت.

ابن روند به تازگی در دور جدید گفتگوهای ایران و 1+5 که دور اول آن در استانبول ترکیه برگزار شد، روند رو به رشدی داشت.غرب که گمان می برد می تواند با قطع 15 ماهه مذاکرات با توجیه كارآمد بودن راهبرد "فشار و مذاكره"  در عزم راسخ ایرانن تردید بیافریند. اما این نه تنها اتفاق نیفتاد، بلکه این غرب بود که پس از 15 ماه در حالی به پای میز مذاکره نشست که خود می دانست باید به ایران امتیاز بدهد و آن امتیاز چیزی نبود جز توافق بر رویNPT. خواسته ای که ایران همیشه بر آن پافشاری می کرد و غرب در برابر آن ایستادگی.

توافق غرب بر روی مطالبات ایران امری از پیش مشخص بود به نحوی که کاترین اشتون پیش از آغاز مذاکرات و پس از گفتگوی 3 ساعته با دکتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی ، بیانیه توافق بر روی NPT را آماده انتشار می کند.


علاوه بر این فضا سازی ها و عملکرد دکتر جلیلی مسئول تیم هسته ایران به قدری موجه بود که نیازی به مذاکرات دو جانبه با اعضای 1+5 پیش نیامد و ایران در مذاکرات با همه اعضای 1+5 به پیروزی دست یافت. اما تدبیر دبیر شورای عالی امنیت ملی در تعیین یک کشور شیعی(عراق) به عنوان مکان مذاکرات آتی در 3 خرداد ماه و تاکید بر بالا بردن ظرفیت بغداد و پذیرش این امر از سوی 1+5 نوید دهنده آینده روشن در حقوق هسته ای کشورمان است.

به جرات می توان دست برتر تیم مذاکره کننده ایرانی در مقابل غرب و عدم کرنش دکتر سعید جلیلی در مقابل غرب را عامل اصلی موفقیت تیم مذاکره کنند هسته ای دانست. تیمی که در برابر پارس غرب ایستاد و عقب نشینی نکرد و باعث شد تا نمودار سینوسی خشم غرب از نقطه اوج به قعر را شاهد باشیم.

دیدار دو كاندیدای ریاست جمهوری با خاتمی/ چه می گذرد میان سعید و دولت!/ دیدار جلیلی با اشتون/ نرخ آپارتمان در تهران/ اعلام تصمیم مرتضوی تا ساعاتی دیگر.......

برخی از مهمترین خبرهای امروز بیست و ششم فروردین ماه تا كنون به این شرح است:


دیدار دو كاندیدای ریاست جمهوری با خاتمی

مشرق: شنیده ایم آقایان کمال خرازی، محمد رضا عارف و صادق خرازی دیدارهایی را با محمد خاتمی درباره نحوه حضور اصلاح طلبان در عرصه های سیاسی سال جاری  و برنامه ریزی جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم داشته اند. برخی کارشناسان از کمال خرازی و عارف به عنوان گزینه های احتمالی اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده نام می برند.


چه می گذرد میان سعید و دولت!

واحدمركزی خبر: سال نو رو با زمزمه های یه استیضاح شروع کردیم ، گروهی از نمایندگان میگند چرا کسی که هنوز یه پرونده مفتوح قضایی داره و هیچ سابقه مدیریت اقتصادی نداره باید بشه رییس تامین اجتماعی ، مسئولان دولتی اما  میگن  الا و للا باید همین آقا باشه چون تعیین زیردستان وزیر  با وزیره واز این جور داستانا  ، واقعا به عقل ناقص ما نمیرسه که علت این همه اصرارو ابرام و پافشاریها چیه ، مگه واقعا مملکت قحط الرجاله که اول سالی باید سر یک نفر دعوای به  بی مورد  راه بیفته ،‌ البته به ظاهر بی مورد .

فروش53میلیارددلارارزدولتی‌برای‌پرداخت‌یارانه‌

مهر: رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس از اقدام دولت در فروش 53 میلیارد دلار ارز در بازار برای تامین مالی منابع پرداخت نقدی یارانه‌ها به مردم خبر داد.

غلامرضا مصباحی مقدم عصر جمعه در نشست پرسش و پاسخ اقتصاددانان مجلس در مسجد امام صادق تهران ، با اشاره به فشار دولت بر بانک مرکزی گفت: در مدت اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها فشار زیادی بر بانک مرکزی و بانک‌های دیگر آمد و معنای آن این بود که بانک مرکزی از منابع خود یا بانک‌های دیگر برای یارانه‌ها صرف کند.

وی ادامه داد: این کار در دنیا بی‌نظیر است که بانک مرکزی شبانه از پول مردم برای پرداخت یارانه‌ها برداشت کند.

مصباحی مقدم گفت:‌ در چند مدت اخیر 9 هزار میلیارد تومان استقراض از بانک  مرکزی انجام شد که معنای آن ایجاد تورم شدید است و اگر این استقراض انجام نمی‌شد شاهد این تورم زیاد نبودیم.

وی با اشاره به وجود یک نامه در این زمینه گفت: ‌نامه‌ای هم اکنون در دستان ما است که در تاریخ 24/12/90 دولت مصوب کرده است که معادل ریالی‌ 53 میلیارد دلار به قیمت ارز در بازار آزاد فورا به حساب خزانه واریز شود.

رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس افزود: این 53 میلیارد دلار متعلق به کل سال 90 بوده است، باید پرسید اصلاً‌ به این میزان دلار داریم؟ معنای این که بانک مرکزی چنین مبلغی را به حساب خزانه واریز کند چیزی جز خلق پول و اسکناس نیست.  معتقدم با ایجاد پول پرقدرت هیچ مشکلی حل نمی‌شود بلکه بر مشکلات افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: ما انتظار داریم دولت اگر در خصوص طرح هدفمندی یارانه‌ها مشکلی دارد با مجلس شورای اسلامی مطرح کند و نمایندگان هم آمادگی هرگونه حل مشکل را دارند.

مصباحی مقدم با بیان اینکه تصمیمات اقتصادی  معمولاً طی مدت کوتاهی اثر نمی‌کند، گفت: اگر دولت  امروز تصمیمی می‌گیرد شش ماه بعد اثرش پیدا می‌شود. اگر در حال حاضر هم این گونه اتفاقات رخ دهد نتیجه‌اش در شش ماه دوم 91 قابل مشاهده است که گرانی بیشتری هویدا می شود.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با پرداخت پول نقدی درست نیست، گفت: دولت ابتدا باید سهم تولید را پرداخت کند چرا که تولید ایجاد اشتغال می کند.

مصباحی مقدم با اشاره به لزوم تعامل میان دولت و مجلس گفت: نمایندگان مجلس حتی برای حل مشکل مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به رئیس جمهور پیغام فرستادند که برای رفع آثار زیانبار مرحله دوم هدفمندی با دولت گفتگو کنند.

وی با  اشاره به اینکه طرح هدفمندی یارانه‌ها در ابتدا سه هدف را دنبال می کرد، گفت: مدیریت مصرف انرژی، اصلاح ساختارهای تولیدی و توزیع عادلانه یارانه‌ها از اهداف اولیه این طرح بود که مهار مصرف بی‌رویه انرژی در اجرای فاز اول تا حدود زیادی تحقق پیدا کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که اتفاقاتی در عرصه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها افتاد که مطابق با قانون نبود، گفت:‌ قانون سقف پرداخت از درآمد حاصل از یارانه‌ها 50 درصد بود که دولت اجازه داشت 10 درصد به آن اضافه  کند اما برداشت بیشتری صورت گرفت.

رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس گفت:‌ قرار بود در فاز اول اجرای هدفمندی یارانه‌ها 30 درصد منابع به بخش تولید تخصیص باید اما این اقدام انجام نشد و تولیدکنندگان  مجبور به تعدیل نیرو کاهش تولید شدند. دولت ابتدا پیشنهاد داد که 15 درصد به تولید تعلق بگیرد اما مجلس بر 30 درصد تاکید داشت تا تولید دچار آسیب نشود اما متاسفانه  مبلغ آن تامین نشد چرا که همه درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها صرف پرداخت به خانواده‌ها شد و چیزی به تولید نمی‌رسید.


دیدار جلیلی با اشتون

ایسنا: سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان صبح جمعه در راس هیاتی برای مذاكره با 1+5 وارد استانبول ـ فرودگاه آتاتورك ـ شد.

مذاكرات ایران و 1+5 امروز شنبه (26 فروردین) با حضور نمایندگان كشورهای عضو گروه 1+5، كاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هیات مذاكره‌كننده ایرانی به سرپرستی جلیلی برگزار می‌شود.

به نظر می‌آید مذاكرات "استانبول 2" میان ایران با كشورهای عضو گروه 1+5 (روسیه، چین، آمریكا، انگلیس، فرانسه و آلمان) یك روز به طول انجامد.

طرف‌ها توافق كردند دور بعدی مذاكرات پس از استانبول در بغداد پایتخت عراق برگزار شود. قرار است دو طرف زمان مذاكرات بعدی را در پایان این دور از مذاكرات تعیین كنند.

علی‌ باقری، معاون امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی از جمله اعضای تیم مذاكره‌كننده ایران است.

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در اظهاراتی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری كرد كه "طرف مقابل (1+5) با رویكردی سازنده و روحیه همكاری وارد گفت‌وگوها شود."

مذاكره كننده ارشد ایرانی در گفت‌وگو با 1+5 برای گفت‌وگوهای موفق و رو به جلو در استانبول اعلام آمادگی كرد.

نرخ آپارتمان در برخی از محله های تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، 60 متری یک خوابه، طبقه 4  با عمر 5 ساله بدون آسانسور با قیمت 159میلیون تومان به فروش می رسد و برای آپارتمان 57 متری در خیابان پونک  با عمر 12 ساله، 160 میلیون تومان قیمت تعیین شده است.

همچنین سوئیت 60 متری با یک اتاق در خیابان جردن گل گشت هر مترمربع 4 میلیون و 300 هزار تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و آپارتمان 57 متری در کارون- آذربایجان 2 خوابه با 50 متر انباری 217 میلیون تومان به فروش می رسد.

آپارتمانی در خیام شمالی  به مساحت 58 متر مربع و 10مترانباری، با عمر 4 ساله، با شرایط 18وام + 20 رهن + 45 نقد به فروش می رسد و 138 میلیون تومان قیمت برای واحد 60 متری، یک خوابه در شهران تعیین شده است.

همچنین واحد 45 متری در سبلان شمالی در طبقه اول 90 میلیون تومان به فروش می رسد و در قصرالدشت بعداز بهنود واحدی 41 متری طبقه 4، یکخوابه با پارکینگ وانباری، 93 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.


اعلام تصمیم مرتضوی تا ساعاتی دیگر

زندگی: پرویز سروری از برگزاری جلسه ای با سعید مرتضوی مدیرعامل جدید صندوق سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مرتضوی تا یکی دو ساعت دیگر اعلام می کند که حاضر به استعفا خواهد بود یا نه.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: من و احمد توکلی به نمایندگی از طرف استیضاح کنندگان وزیر کار با سعید مرتضوی جلسه ای داشتیم تا او را قانع کنیم با استعفا جلوی استیضاح وزیر را بگیرد. اما در پایان پاسخی نداد و قرار شد تا یکی دو ساعت دیگر پاسخ خود را اعلام کند.
وی افزود: استیضاح کنندگان اکنون منتظر پاسخ مرتضوی هستند تا اقدامات خود را برای لغو استیضاح یا انجام آن صورت دهند. چراکه با استعفای مرتضوی موضوع استیضاح نیز منتفی می شود.

سروری تاکید کرد: استیضاح کنندگان برنامه ریزی ها و نطق های خود را تنظیم کرده و آماده برگزاری جلسه استیضاح هستند. اما همچنان امیدواریم مرتضوی با تصمیم درست خود از این اتفاق پیشگیری کند.

قوی ترین مرد ایران متواری است

مهر: دکتر عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای در جمع خبرنگاران پاسخ داد.

دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده امیر قرائی گفت: این شخص همچنان متواری است و هنوز نتوانسته ایم متهم اصلی را شناسایی کنیم و از قهرمانان انتظار نمی رفت که این اقدام را انجام دهند.آخرین نرخ سكه و طلا در بازار

مهر: نرخ سکه طرح جدید امروز شنبه در بازار 735 هزار تومان، نیم سکه 367 هزار تومان و طلای 18 عیار 75 هزار تومان شد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز شنبه در بازار 744 هزار تومان و طرح جدید 735 هزار تومان اعلام شد.

سکه فروشان بازار تهران نرخ هر نیم سکه بهار آزادی را در روز جاری 367 هزار تومان، سکه ربع بهار را 190 هزار تومان و گرمی را 104 هزار تومان اعلام کردند.

نرخ هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار داخلی امروز 75 هزار تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی 1659 دلار است.

بازار سکه در حالی روزهای آرام خود را سپری می کند که تا 3 روز دیگر 4 میلیون و 100 هزار قطعه سکه پیش فروش شده بانک مرکزی به خریداران عرضه می شود.

سه‌شنبه 22 فروردین 1391

دكتر احمدی‌نژاد در جمع پرشور مردم بندرعباس:

پس از گذشت چهارصد سال هنوز نام مردم هرمزگان لرزه بر اندام مستكبران می‌اندازد

رییس‌جمهور با تاكید بر اینكه مردم استان هرمزگان مردمانی پرتلاش و با اندیشه و همت‌های بلند هستند، گفت: امروز پس از گذشت 400 سال از ایستادگی مردم این خطه در برابر استعمارگران هنوز وقتی نام مردم این دیار به میان می‌آید لرزه بر اندام مستكبران و قلدران عالم می‌افتد.

شناسه خبر: 36628 - 

سه‌شنبه 22 فروردین 1391 - 14:07

دكتر محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز، (سه‌شنبه) در ورزشگاه تختی و در اجتماع پرشور مردم شهرستان بندرعباس، مردم این دیار را انسان‌هایی پرتلاش و با اندیشه ها و همت‌های بلند و اراده‌های پولادین دانست كه قرن‌ها و سال‌ها در این خطه عزتمندانه و پرافتخار از موجودیت، فرهنگ، استقلال و عظمت ملت ایران شجاعانه دفاع كردند.

رییس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به درسی از مكتب پیامبر اسلام(ص) گفت: پس از دعوت به توحید مهمترین ماموریت پیامبران الهی دعوت انسان‌ها به عدالت و برپایی قسط در جامعه بشری است كه این در حقیقت خمیرمایه خلق عالم است.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه خداوند همه هستی و وجود انسان را براساس عدالت خلق كرده است، اظهار داشت: عدالت سكوی اول برای اعتلا و سعادت انسان است چرا كه اگر همه امكانات عالم و علوم و فناوری در دسترس یك ملت و جامعه بشری باشد اما روابط آن ملت براساس عدالت تنظیم نشود، فرصت سعادت و شكوفایی را نمی‌یابند.

دكتر احمدی نژاد در ادامه شرط اول رسیدن به قله‌های عزت، شرافت، سعادت و كمال انسانی را، برقراری عدالت در جامعه دانست و گفت: هیچ شرایطی نباید مانع از اراده انسان برای برقراری عدالت در جامعه باشد.

دكتر احمدی نژاد پیامبر گرامی اسلام و ائمه طاهرین را عینیت و تجسم عدالت در جهان توصیف كرد و اظهار داشت: خدای متعال از انسان خواسته در همه فعالیت‌ها از جمله تجارت، سیاست، دانشگاه،‌ مدرسه، بازار و مزرعه با عدالت بین خود رفتار كند و كم‌فروشی، تجاوز به حقوق دیگران و تضییع حق كارگران و اقشار ضعیف در جامعه وجود نداشته باشد.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه لازمه سعادت، كمال و آرامش میان انسان‌ها استقرار و برقراری عدالت است، گفت: اگر به نقطه‌ای برسیم كه مردم پایبند و مدافع عدالت و ایستاده در برابر بی‌عدالتی باشند در آن صورت دیگر فقر، تبعیض، اندوه، فاصله طبقاتی، كینه، جنگ، اشغالگری، تجاوز و غارت ثروت‌ها را شاهد نخواهیم بود.

دكتر احمدی‌نژاد هرگونه پیشرفت و آبادی را برای تمام نقاط كشور دانست و گفت: باید در دور افتاده‌ترین نقاط كشور هم از همه پیشرفت‌های روز دنیا برخوردار باشند.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به تصمیم اخیر دولت مبنی بر ساماندهی وضعیت كارگران و كارمندان شركتی دستگاه‌های دولتی گفت: یكی از جلوه‌های عدالت این است كه این قانون به طور كامل در سراسر نقاط كشور اجرا شود و هر روز تعلل در آن در حقیقت بی‌عدالتی و تضییع حقوق مردم است.

رییس جمهور خاطر نشان كرد: مسئولیت نظام، دولت، رؤسای ‌جمهور، قوه قضائیه و مجلس اجرای عدالت در كشور است و در این راستا اگر قرار است آبادی و پیشرفتی صورت بگیرد باید برای تمام نقاط كشور بوده و حتی دورافتاده‌ترین نقاط نیز از آن برخوردار باشد.

دكتر احمدی نژاد مهمترین مسئولیت برای همگان در عرصه داخلی و بین‌المللی را تلاش برای استقرار عدالت عنوان كرد و افزود: دولت مصمم است براساس عدالت، كارها را پیش ببرد و در همه اقدامات خود عدالت را به عنوان پایه و بستر قرار داده است.

وی افزود: برخی اقدامات دولت مثل توزیع سهام عدالت، هدفمند كردن یارانه‌ها، انجام سفرهای استانی، توزیع منابع و سرمایه‌گذاری‌ها به صورت برابر در همه مناطق كشور، مستقیماً در جهت استقرار عدالت صورت گرفته است.

رییس جمهور با بیان اینكه اجرای عدالت به همان میزان كه برای توده‌های مردم خوشایند است برای برخی‌ها نامطلوب است، اظهار داشت: نگاهی به عرصه جهانی گواه آن است كه همه مشكلات امروز ناشی از زیاده‌خواهی همین عده قلیلی است كه حاضرند برای رسیدن به اهداف و زیاده‌خواهی خود جنگ راه انداخته و به دیگر كشورها حمله نظامی كنند و از سوی دیگر ضمن دخالت در امور سایر كشورها سرمایه، فرهنگ و شخصیت آنها را نیز غارت كنند.

دكتر احمدی نژاد در ادامه به شرایط منطقه اشاره كرد و گفت: در حال حاضر زیاده‌خواهان به بهانه برقراری امنیت برخی از كشورهای منطقه حمله كرده و در آنجا پایگاه‌های نظامی ایجاد كردند در حالی كه آنها تنها به دنبال منافع مستكبرانه خود هستند و هزینه این حضور را نیز به بهانه برقراری امنیت در آن كشور ها با قراردادهای ده‌ها میلیارد دلاری فروش سلاح و از محل منافع و ثروت‌های همین ملت‌ها تامین می‌كنند.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه در طول تاریخ عده قلیلی جنگ و تجاوز‌ها را در بین ملت‌ها طراحی و اجرا كرده‌اند و به این بهانه استقلال، حیثیت و ثروت‌ها و منابع آنها را به غارت برده و هزینه‌های این جنگ‌ها را نیز به خود آنها تحمیل كرده‌اند، خاطر نشان كرد: همین زیاده‌خواهان بودند كه صدام را وادار به حمله به ایران و سپس حمله به كویت كردند و پس از آن به عنوان ناجی وارد عرصه شدند تا صدام را كنار بزنند و مدعی شدند كه برای نجات كویت و بیرون راندن صدام 180 میلیارد دلار هزینه كرده اند كه تا به امروز همچنان در حال دریافت هزینه‌های این جنگ از حساب كشورهای حاشیه خلیج فارس هستند. در حالی كه اگر حسابرسی دقیقی شود شاید حتی ده میلیارد دلار نیز در مجموع تحركات خود هزینه نكرده باشند.

دكتر احمدی نژاد ادامه داد: امروز مستكبران در حالی مدعی هستند كه برای حمله به افغانستان و اشغال این كشور بیش از 1300 میلیارد دلار هزینه كرده اند كه مسئولان این كشور به اتفاق اظهار می‌دارند ساخت یك مدرسه برای آنها 15 هزار دلار هزینه در بر خواهد داشت اما اگر غربی‌ها آن را بسازند حداقل 50 هزار دلار به حساب مردم افغانستان می‌گذارند و این همان چپاول در چپاول است.

رییس‌جمهور تاكید كرد: امروز دعوای ملت ایران با مستكبران بر سر همین است كه ملت ایران این چارچوب‌ها و مناسبات ظالمانه‌ را نمی‌پذیرد و زیر بار زور نمی رود و دلیل مخالفت مستكبران با پیشرفت ملت ایران نیز این است كه اگر این ملت قدرت یابد تا روی پای خود بایستاد، زیر بار حرف زور نرفته و این نوع زندگی را به عنوان الگویی به سایر ملت‌ها نیز عرضه خواهد كرد و این به هیچ وجه خوشایند زیاده‌خواهان نیست.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینكه اجرای عدالت در داخل كشور مخالفانی دارد، گفت: عده قلیلی هستند كه پیشرفت و رفاه كشور و توده‌های مردم و توزیع عادلانه ثروت مردم را به نفع خود نمی‌بینند و به همین دلیل در مقابل هر قدمی كه در جهت اجرای عدالت برداشته می‌شود سنگ‌اندازی می‌كنند و آشكارا از اینكه حق مردم به خودشان داده شود، ناراحت شده و مخالفت می‌كنند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه عده‌ای از ابتدای اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها حاشیه‌سازی كردند و به دنبال بهانه‌ای بودند تا در اقتصاد كشور اخلال ایجاد كرده و آن را ناشی از اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها عنوان كنند، اظهار داشت: این عده به دنبال آن بودند تا شیرینی اقدام بزرگی كه ملت انقلابی و موحد ایران با همكاری دولت انجام داد را به كام ایشان تلخ كنند و از همین‌رو با هماهنگی بین عناصر داخلی و خارجی یک بازی را به راه انداختند كه با غفلت برخی همكاران در گوشه و كنار كه فكر می‌كردند بر كار مسلط هستند به پیش رفت.

رییس جمهور تصریح كرد: زیاده‌‌خواهان مدعی آن هستند كه می‌خواهند خرید نفت از ایران را تحریم كنند، در حالی كه جمهوری اسلامی ایران امروز آنقدر ذخایر ارزی دارد كه حتی اگر دو سال هم نفت نفروشد می‌توان به خوبی كشور را اداره کند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه برخی‌ها از خوشحالی حدود 70 درصد مردم در تعطیلات نوروز و در تابستان‌ها ناراحتند، خاطر نشان كرد: این عده باید گشتی در اقصی نقاط كشور بزنند و ببینند كه برخی بی‌عدالتی‌ها چه بلایی بر مردم آورده است تا بیش از این در مقابل اجرای عدالت برای همه مردم در تمام بخش‌های كشور مقاومت نكرده و سنگ‌اندازی نكنند.

وی ادامه داد: البته سنگ‌اندازی‌ها در مسیر عدالت به جایی نمی‌رسد چرا كه ملت ایران برای رسیدن به قله‌های عدالت تصمیم خود را گرفته و هركس در این مسیر مقابل آنها بایستد او را به زباله‌دانی تاریخ می فرستد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود سازندگی و تولید را وظیفه همگانی عنوان كرد و گفت: ملت ایران امروز همه منابع لازم و بهترین امكانات را برای پیشرفت در اختیار دارد و زمان آن هم فرا رسیده كه عظمت ملت ایران به رخ جهانیان كشیده شود و تحقق این مهم صرفاً در گرو كار و كار است.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه در مسیر ساختن كشور وظایفی برعهده دولت و وظایفی هم بر عهده ملت است افزود: زمینه‌‌سازی برای ایجاد اشتغال گسترده و پایدار برای جوانان كشور اولین و مهمترین وظیفه‌ای است كه در مسیر ساختن كشور برعهده دولت است و دولت مصمم است همه توان و همت خود را برای تحقق این مهم بكار گیرد.

رییس‌جمهور اظهار داشت: در سال 90 ایجاد 2.5 میلیون شغل هدف‌گذاری شد و كارهای زیادی نیز برای تحقق آن صورت گرفت اما دولت در این عرصه تقریباً تنها بود و برخی افراد كه از آنها انتظار كمك می‌رفت نه تنها كمكی به دولت نكردند بلكه در این مسیر نیز سنگ‌اندازی كردند.

دكتر احمدی‌نژاد گفت: آماری كه تا به حال درباره تحقق هدف ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 ارائه شده آماری خوشحال كننده است. در این راستا گروهی مامور بررسی صحت و سقم آمار ایجاد اشتغال سال 90 شدند و مقرر شد تا آمار تك‌تك نفراتی كه برای آنها شغل ایجاد شده است مستندات جمع‌آوری شده و به ملت ارائه شود. دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه تا به حال نیز ایجاد بیش از یك میلیون و ششصد هزار شغل در سال 90 بررسی و مورد تایید قرار گرفته است گفت: دولت مصمم است برای سال 91 نیز ایجاد 2.5 میلیون شغل دیگر را محقق كند.

رییس‌جمهور حمایت از صادرات را دیگر وظیفه مهم دولت در عرصه سازندگی كشور برشمرد و خاطر نشان كرد: همواره واردات ما بیش از ده برابر صادرات بوده كه این به معنای ضعف تولید ملی و جبران آن از محل واردات بوده است به طوری كه در سال 84 در ابتدای دولت نهم آمار واردات كشور بیش از 36 میلیارد دلار و صادرات كشور حدود 6.8 میلیارد دلار بود.

وی تصریح كرد: امروز و با همت دولت و مردم صادرات كشور از مرز 45 میلیارد دلار گذشته و واردات كشور به كمتر از 60 میلیارد دلار رسیده و این یعنی اینكه برابری صادرات و واردات كشور از یك پنجم به سه چهارم ارتقاء یافته و دولت برای سال 91 برابری واردات و صادرات را هدف گذاری كرده است.

دكتر احمدی‌نژاد در ادامه به برگزاری جلسه استانی هیات دولت در روز پنج‌شنبه اشاره كرد و گفت:‌ دولت مصمم است همه وعده‌های خود را تا قبل از پایان دولت دهم عملیاتی كند و در این جلسه ضمن بررسی موانع پیش‌روی پروژه‌هایی كه یا اجرا نشده و یا اجرای آن به كندی پیش می‌رود، روند اجرای آنها تسریع بخشد و البته پیشنهادات جدید برای توسعه و پیشرفت استان نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به گلایه مردم مبنی بر بالا بودن میزان آورده اولیه در طرح مسكن مهر استان اشاره كرد و اظهار داشت: این موضوع در جلسه دولت مطرح شده و از وزیر مسكن خواهیم خواست به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مردم بتوانند با حداقل آورده از مزایای طرح مسكن مهر بهره‌مند شوند.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به مطالعه و جمع‌بندی پروژه‌های اصلی و تحول‌آفرین كشور در دولت تصریح كرد: برای همه پروژه‌های مهم و تحول‌آفرینی كه در دولت‌های نهم و دهم تصویب شده‌اند بودجه كافی تامین شده و در اختیار دستگاه‌ها قرار داده شده است تا هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها اجرایی شده و به بهره‌برداری برسند.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اتمام سریع‌تر پل قشم را به عنوان پروژه‌ای تاریخی در كشور، اتمام پروژه‌های فولاد هرمزگان برای تبدیل استان به یكی از قطب‌های اصلی فولاد كشور و تسریع در تكمیل سریع‌تر بزرگترین پروژه پالایشگاهی در حال احداث در بندرعباس را از پروژه‌هایی عنوان كرد كه بودجه و منابع كافی برای عملیاتی شدن و اتمام آنها اختصاص داده شده است.

دکتر احمدی نژاد تاكید كرد: با برنامه‌هایی كه دولت برای استان هرمزگان دارد این استان به زودی به یكی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی كشور تبدیل خواهد شد و امیدوارم مردم نیز در مسیر سازندگی كشور كه با كار و تلاش، به بهترین شكل ممكن وظیفه خود را ایفا نمایند تا هر چه سریع‌تر هرمزگان و همه ایران ساخته شود.

از چپ به راست: سید علی / سید یاسر / سید حسن خمینی

Admin Logo
themebox Logo